Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi az a fórumhozzászólás a...

Mi az a fórumhozzászólás a nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés

BME középfokú nyelvvizsgára készülök. A vizsga leírásánál szerepel a fórumhozzászólás. Mi az? Hogy kell elképzelni?

Illetve milyen szótárt lehet vinni? Német-magyar, vagy magyar-német?

Köszönöm a segítséget! :)



2017. márc. 22. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A fórumhozzászólás pontosan az, aminek tűnik: egy komment. :) Igazából a véleményed kell leírnod hosszabban.


Pl:


"Szia,

Részben egyetértek a nézeteiddel, de kérlek vedd figyelembe, hogy sokan vagyunk, akik anyagilag ezt nem tudjuk megengedni magunknak. Ezt az új XY-t én személy szerint túlzásnak érzem, a fejlesztőkkel nagyon elszaladt a ló. Én megelégedtem volna a kamera felbontásának a növelésével is, de így, hogy az árat is megduplázták és teleraktál felesleges frissítésekkel már nem fogok megvenni. Sajnálom, mert nagy rajongója voltam a cégnek és eddig biztosra vettem, hogy a következő modellt is meg fogom vásárolni. Sajnos azonban ez az ár nem egy diákmunkásnak van szánva. :( "

J.K.


- Nyilván ugye angolul kell ezt leírni, vagy németül vagy bármilyen nyelven. A lényeg, hogy a véleményed fejted ki. Itt nincsenek megadva formai követelmények. Legyen 120-130 szavas, reagálj a fő cikkre vagy kommentre, mondd el a véleményed stb.

Igazából nézz szét neten, hogy milyen egy jó komment/fórumhozzászólás. (akár magyarul)

2017. márc. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Imádlak! Köszönöm! Ne tudd meg, mennyire megnyugtattál. :) Ment a zöld kezecske! :)
2017. márc. 23. 16:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Sztem mindkét szótárt... a honlapon nem volt erről információ, csak h lehet szótárt használni, szóval én mindkettőt viszem :)
2017. márc. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!