Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tiszta para vagyok! 2 nap...

Tiszta para vagyok! 2 nap múlva nyelvvizsgázok. Írnátok pár jó szót?

Figyelt kérdés

Holnap utazom, és már össze sz@*rtam magam, pedig csak holnap után lesz a vizsga, szóbeli lesz, gazdasági angol középfokú.... úgy érzem szinte semmit sem tudok... viszont azt is érzem hogy nálam hülyébbek nem görcsöltek ennyit, és nem is készültek semmit, és mégis sikerült nekik :(((( hogy a fenébe csinálják?


Anyu ma megkérdezte, hogy miért vagyok ilyen, én meg mondtam, hogy mert nyelvvizsgázni fogok, és legyen oly kedves hagyjon most békén... abszolút nem ért meg. A legjobb barátnőm most külföldön van, így nem tudunk traccsolni :((((


Lécci, segítsetek, pár jó szóval ! :)))


2010. máj. 11. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, biztosan jól felkészültél és ügyes leszel. Én tegnap voltam angol alapfokú sima nyelvvizsgán (3.alkalommal, mert a magnóhallgatást sosem értem, annyira hadarnak), de remélem, most már meglesz. A vizsgáztatók rendesek voltak és beugrott nekik, hogy már nem először megyek, s megkérdezték ,hogy mi a probléma.


Te se add fel! Tudom, hogy a gazdasági más és nehezebb (mert közgébe jártam és még magyarul is alig lehet némelyik témához értelmesen hozzászólni, nem még egy teljesen ismeretlen nyelven)


Kitartást és egy nagy kalappal. (S ha nagyon izgulnál, vegyél be két szem magneB6-ot, az segít.

2010. máj. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én nemrég nyomtam le egy gazdasági nyelvvizsgát. A szóbeli piszok könnyű volt. Nem kell parázni.
2010. máj. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kösziiiii !


Amúgy éppen én sem az első vizsgámra készülök... már voltam, de múlt héten a régi német tanárom volt bent az angol hallásértésin (már jó pár éve végeztem a fősulin) és azt mondta: "nocsak, csak nem váltott???" (felsőfokú szakképzésnél tanultam nála németet ez két év volt, aztán végeztem és átmentem fősulira, ahol angolt tanultam... az könnyebben ment, de a némettel szenvedtem -ezt tudom, hogy tudja-, abból nem is lett semmi) Baccus a képemről a bőr csak úgy olvadt... Azt hittem nem ismer fel, mert jó sok tanítványa volt azóta...de nem .... baccus...


Aztán eszembe jutott, hogy lehet hogy ő lesz a szóbelimen, és végigszívat... elvileg lehet, mert nekem ő csak a németet tanította...baccus erre nem is gondoltam...pasi a tanár...


Amúgy nálam elsőnek sikerült a hallásértési, de nem mentem el szóbelizni-közbe jött valami, aztán a következő körben -már máshol - elmentem magnóra, szóbelire, ott a szóbeli meglett a magnó nem (igazán car volt a terem akusztikája), most meg úgy érzem a magnó meglesz, de a szóbeli nem :(((( Jajhhhh....


Úgyhogy én is szívok a nyelvvel elég rendesen... :((

2010. máj. 11. 20:23
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves 20:21-es


Oh, sorstárs!!!!!


Nem mesélnél róla milyen volt?


Milyen tételt kaptál...


Amúgy hogy sikerült?


Milyen nyelvi szinten érezted magad vizsga előtt?


Lécci mesélj...

2010. máj. 11. 20:24
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is németről váltottam, gondom volt a szóbelivel, ill rühelltem a nyelvet. Talán 1x újra felelevenítem.


LCCI-on voltam, nem tudom, Te milyen nyelvvizsgára mész, de gondolom másra, mert lccinál most nincs időpont.

Utána munka témakörről kellett beszélni (ideális, milyen szempontok alapján választok én valamint mások, stb.). Elég sokat beszéltem. Majd egy állásra kellett jelentkezni. Kérdezgetni, válaszolni interaktív módon.

Sikerült a szóbelim.

Ne parázz, gondold át a felkészülési időben mit fogsz mondani, pár kulcsszót az majd irányt ad.

2010. máj. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

kösssszi...

Amúgy meg gratula!

2010. máj. 11. 20:46
 7/10 anonim ***** válasza:
Köszi neked meg sok sikert! Meglátod sikerülni fog! :)
2010. máj. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyugi pajti, a vizsgáztatók is csak emberek, nem fognak megenni. Őket az érdekli, hogy te szép nyugiban mesélj arról, amiről kérdeznek, beszélj változatosan, használd a szakszókincsedet.

Ne csak a lapodat bámuld, hanem nézz egy-egy pillanatra a szemükbe, hitesd el velük, hogy te ezt tudod. Ha valami apró dolgonál megakadsz, ne állj meg, rögtönözz vagy lépj rajta tovább.

Tuti tipp egy volt tanáromtól: akkor nem leszel annyira ideges, ha tudod, hogy nálad mindenki jobban izgul. Kérdezz a melletted várakozótól néhány szivatós szót, kifejezést és figyeld a reakciókat, máris elfelejtesz izgulni :D Csúnya dolog, de ha ez használ... Mielőtt bemész szóbelizni, az is jó, ha már elkezdesz kicsit angolul gondolkodni, rakj össze fejben egyszerűbb mondatokat, kifejezéseket, állítsd rá az agyad.

Amúgy meg ne parázz, kell neked az a nylevvizsga, igaz? Kell? Hmm??? Beállsz a tükör elé, jó mélyed a szemedbe nézed és megmondod magadnak: jó vagy öregem, ne szúrd el ilyen apróságon, hogy agyonizgulod magad.

Mert ha egyszer tudod, akkor tudod. Csak bízz magadban egy kicsit.

Kína összévi természét neked.

2010. máj. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köcci, jól jött így korán reggel!
2010. máj. 12. 06:15
 10/10 anonim ***** válasza:

Én áprilisban voltam szóbelizni úgyszintén szakmaiból.. A szóbelitől paráztam nagyon, és az sikerült jobban :) a magnóval sosem volt bajom, a lényeget mindig kihallottam, levelet írni is szerettem, értettem a szövegértést is.. mondom, csak a szóbeli résszel volt bajom, nehezen tanultam meg a tételt, de még nehezebben adtam vissza..

mégis meglett a nyelvvizsgám, mert nem idegeskedtem, ahogy bementem, bemutatkoztam, a vizsgabiztosok mindjárt oldották a feszültséget 1-2 poénnal, és már jó is volt az idő :) A tételt tök jól elmondtam, beszéltem a képről és a szituáció is jól sikerült.. Elsőre meglett mind2 :)

2010. máj. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!