Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mindegy hogy amerikai vagy...

Mindegy hogy amerikai vagy brit angol?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nincs egetrengetöen nagy különbsèg a kèt nyelv közt. Mèg is van pár szó, kifejezès amit máskèpp írnak/momsanak angliában és máskèpp az usa-ban.

Pl nadrág britanniában trousers usa-ban pants

Szín: colour/ color, kedvenc: favourit, favorit. Stb. Szóval nimcsenek nagy különbségek de azért fellelhető 1-2. Tehát a kérdésem az lenne, hogy ha nyelvvizsgázni szeretnék mindegy meiket használom? Mert nekem jobban bejön az amerikai változat meg praktikusabb is lenne ha arra hajtanèk rá mert amcsiba megyek ki. Csak nem tudom nyelvvizsgan hogy van. Mindegy meiket használom? Vagy ott ezt nem nèzik? Nem akarom ezen elbukni



2017. márc. 28. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindegy.
2017. márc. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, de akkor legyél következetes, tehát kiejtésben is szókincsben is törekedj arra, hogy az amerikait használd. (Megjegyzem, amerikai akcentus sincs egy egységes, mert azért elég nagy ország, különböző pontjain eléggé máshogy beszélnek. Feltételezem, a General American akcentusra gondoltál).
2017. márc. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindegy :)
2017. márc. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem mindegy. :)
2017. márc. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"melyik" nem "meik"


Kifejezésekben meg egyes szavakban van eltérés, lift/elevator meg amiket írtatok. Ezekkel szerintem amúgy is élesben fogsz találkozni, ha esetleg brit filmet nézel vagy ilyesmi. Amerikaiak hajlamosak úgy tenni, mintha valami szörnyen egzotikus dolog lenne az ausztrál vagy brit lingo.

2017. márc. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért vannak olyanok, ahol mást jelent a dolog Amerikában és mást Angliában...

Pl.:

USA: Are you mad? - Mérges vagy?

UK: Are you mad? - Megőrültél?

2017. márc. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez inkább kontextus kérdése.
2017. márc. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha csak a nyelvvizsga szempontjából kérdezed, akkor mindegy, nyilván, ha brit angolt beszélsz, akkor az szofisztikáltabbnak tűnik (nekem ezt egy amerikai mondta. Mondta, hogy nem néznek hülyének, ha brit angolt használok kint, hanem inkább műveltnek). Ettől függetlenül én kifejezetten próbálom az amerikai akcentust, szóhasználatot elsajátítani, mert én is oda akarok kimenni. Angol barátaim is vannak, de ott is a manchesteri, a birminghami és a londoni akcentus teljesen (totálisan) eltér egymástól. Nyelvvizsga szempontjából annyiból nem mindegy, hogyha a TOEFL nyelvvizsgát szeretnéd letenni, az egyértelműen amerikai szóhasználatot, kifejezéseket vár el. Persze, ha kiválóan megy a brit angol, nyilván, senki nem fog amiatt lepontozni. Ez inkább tényleg csak annyiban lényeges, hogy a későbbiekben mit szeretnél. Ha inkább az USA felé kacsintgatsz, akkor inkább arra koncentrálj. Nekem is egy nagyon erős brit akcentusom volt, ha angolul beszéltem, aztán most már sokkal természetesebb számomra az amerikai, hogy azt használom többet. Van egy angol nyelvtankönyvem, amiben a szerző "pongyolának" illetőleg az angol nyelv "leegyszerűsített" formájának nevezi az amerikai angolt...De ezzel én már nem foglalkozom :) Szerintem összeteheti a két kezét bárki, aki anyanyelvi szinten megtanulja a "pongyola" amerikai angolt.
2017. márc. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!