Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Már több éve tanítják az...

Már több éve tanítják az iskolában a románt de még mindig nem tudok helyesen fogalmazni, tanács?

Figyelt kérdés
Az angol és a német elég jól megy, hamar megtanultam mert valahogy ésszerű a mondatok szerkezete, de ez románból nekem nem megy. És eddig az iskolai tanáraim se voltak valami jók.. Van valaki aki tudna segíteni fogalmazni, hogy hogyan rakjak össze mondatokat és hogy ragozzam az igéket, melyiket mikor használjam? Itt Erdélyben elég nagy szükségem lenne rá, mert már lassan mindent elrománosítanak..

2017. márc. 31. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Online nyelvtanulás?


[link]


[link]


[link]

2017. márc. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
17%
Azert ezt mar kicsi korod ota kellett volna tanulnod, hiszem roman terulet. Azert kellene tudni az orszag nyelvet ahol szulettel.
2017. márc. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát ez az kellett volna.Bár nem tudom, te hol élsz, de ha itt élnél valószínűleg tudnád, hogy az iskolában nekünk a románt nem úgy tanítják, mint az angolt vagy németet, hanem úgy veszik, mint alföldön a románoknak, mintha az lenne az anyanyelvünk és főleg most 10. osztályban.. nagyon nehéz :) Nem azt mondom, hogy abszolút nem tudok fogalmazni, de nem tökéletes helytelen és leginkább a TV által tanultam, de tényleg a minimálisat, és ezért szeretném fejleszteni.

A másik meg az, hogy engem lici óta egy olyan román tanárnő tanít, aki nyugdíjba kéne menjen és tényleg bolond, órán a szexről beszél, a fiatal kori élményéről vagy arról hogy kell almáspitét sütni.. Elég hihetetlen, de ez a szomorú igazság.

A terület ahol élek, magyarlakta, de kell a román is, ha többet hallottam volna, valószínűleg jobban beszélnék. :)


#1: Köszönöm, gondoltam már rá, csak nem kaptam eddig megfelelő oldalakat, ezeket megnézem! :)

2017. márc. 31. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!