Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán HEPBURN átírás: CC, CCS?

Japán HEPBURN átírás: CC, CCS?

Figyelt kérdés

Kicsit elbizonytalanodtam kezdő japántanulóként, hogy van-e egyáltalán a japánban -most magyarosan írva- hosszan ejtett "cc", mint a "koccan" magyar szóban...?

De ha van, hogyan jelölik hepburn-ben? Ha van ilyen, légyszi, írj rá japán szópéldákat, aki válaszolsz, hepburn-ben.


"Ccs", tehát mint a "loccsan" magyar szóban található, hosszan ejtett "ccs" viszont mintha lenne a japánban is, nem? Ha van, erre is kérnék szépen japán szópéldákat hepburn-ben.


(A kanákban tudom, hogyan működik a hosszítás, és hepburn-ben tisztában vagyok avval, hogy a "cs" mint csiga az "CH", a "c" mint cica meg "TS"-ként kerül átírásra.)



2017. ápr. 1. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A Hepburn szerint a "ccs"-ből "tch", a "cc"-ből pedig "tts" lesz.


Például:


"matcha" : zöldtea-por

"yottsu" : négy ("tsu" számlálószóval)

2017. ápr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, ezek szerint mindkettő elé "T" betűt kell illeszteni, ha a hosszan ejtett változatáról van szó. Köszi. :)
2017. ápr. 4. 17:28
 3/3 A kérdező kommentje:

Hoppá, most tudatosult bennem, hogy számos magyar animével foglalkozó oldalon pl az "ecchi" szóban máshogy írják, mint ahogy mondtad.

Látod, nem TCH-val, hanem CCH-val.


Bár a jisho-org szótárban mind az "ecchi"-re, mind pedig az "etchi"-re ugyanazon angol fordításokat adta ki...


Akkor mi a szabványos Hepburn jele a "CCS" mint "loccsan" hangnak? (Persze japán változatban értem, mivel lágyított CS-t ejt a tokyo-i.)


Hol így írják, hol úgy? Vagy opcionális?

2017. ápr. 7. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!