Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Közép iskolába angolt tanulni?

Közép iskolába angolt tanulni?

Figyelt kérdés

Szóval most vagyok nyolcadikos, Német idegen nyelvet tanulok. Mivel szakgimnáziumba fogok tovább tanulni, ezért csak egy idegen nyelvet lehetett választani. Én az angolt választottam, mert a némettel nem sok mindent tudok kezdeni legalábbis még most nem. Sokszor érzem hogy dejó lenne angolul tudni, (Valami angolul van elolvasni, megérteni.) És még azért mert az informatikához az angol kell. És az lenne a kérdésem hogy én a lemaradást hogy fogom bepótolni ? Mondták a tanárok hogy az elejétől fogjuk kezdeni 9.-be, de akkor is a többiek már egy csomó mindent tudni fognak, én meg semmit. Külön tanárhoz kellene járjak a nyári szünetbe ? Vagy megfogom tudni tanulni így is ?

Válaszokat előre is köszönöm szépen ! :)



2017. ápr. 13. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj, de a kérdésed stílusából és helyesírásából kiindulva a magyarral is hadilábon állsz. Nem lenne jobb egy tisztességes kétkezi szakmát tanulni? Ács, kőműves, esetleg autószerelő... Nem kell mindenkinek érettségiznie.
2017. ápr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Vissza olvasva,valóban van egy kis gond a fogalmazással. Emiatt elnézést kérek. Nem,nem lenne jobb! Elhivatott vagyok az informatika felé,szeretek kisebb programokat leprogramozni, és szinte mindent, amit az informatikához kapcsolódik.A vizuális effektektől elkezdve a számítógép szerelésig. Egyébként a kérdésemre is szeretnék választ kapni . :)
2017. ápr. 13. 19:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha elhivatott vagy, akkor sok sikert!

A nyári szünetben pihenj, sportolj, szórakozz. Esetleg olvass, hogy a fogalmazókészséged javuljon. (Ezen is múlhat majd egy-egy jó állás.) Az angoltól meg ne félj. Ha az elejétől kezditek, ugyanannyi esélyed van megtanulni, mint a többieknek.

2017. ápr. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem el kéne járnod tanárhoz. Igaz, hogy előlről kezdik, de egy alap szókincsel kell rendelkezned. Mert ilyenekkel, hogy I am, You are nem fognak foglalkozni. És az igeidőket is elvárják /:
2017. ápr. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Ez butaság, hogy nem foglalkoznak az I am, You are-ral. Én annó nyelvi előkészítős gimibe mentem, ahol első évben heti 30 órában tanultunk angolul, és bizony valóban ennire az elejétől kezdük, annak ellenére, hogy mindenki beszélt már alapszinten angolul.

Egyébként, kedves kérdező, ha jó angol tanárt fogsz ki, aki tud is angolul tanítani, akkor nem lesz nagy probléma, de ehhez valóban szerencse is kell. Én a helyedben azért vennék pár magánórát a nyári szünetben.

2017. ápr. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszokat. Venni fogok pár órát hogy képben legyek . :)
2017. ápr. 14. 20:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Az előkészítő teljesen más mint a szakgimi. Ott plusz egy óra van hetenkánt az átlaghoz képest.
2017. ápr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!