Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Reported speech jövőidőben...

Reported speech jövőidőben így hogyan kell helyesen írni?

Figyelt kérdés

Van egy writing feladat, amiben tanácsokat kell adni valakinek az állásinterjújàval kapcsolatban. Pl várrhatóan mit kérdeznek majd tőle.


És akkor a kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben jól sejtem, hogy nincs ideidő egyeztetés?


Pár pèldamondatom:

They will ask you whether you have been working in an office.


They will tell you that you will be working in the office.

Stb...


Szóval akkor ezek így helyesek? Az benne számomra a megtévesztő, hogy suliban csak a múlt és a jelen idejűvel foglalkoztunk. Neten se találtam róla infót, ezért megköszönném a válaszaitokat.



2017. ápr. 24. 12:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%

Jövő időben will helyett would:

"They will tell you that you would be working in an office."

Meg persze a többi szokásos dolog: here --> there stb.


Élő beszédben persze sokszor a szituációtól függően egyáltalán nem váltanak igeidőt sem itt, sem a többiben, de a szabály a fentieket mondja.

2017. ápr. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

a múltban van would

a jövőben will és will van


Miért kell állandóan félrevezetni az embereket?

2017. ápr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Bocsi a helyesírási hibákért, telóról írtam. :)

Akkor a 2. valaszolónak van igaza, ugye? :)

2017. ápr. 24. 14:32
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem. Az első válaszolónak van igaza, a második meg nem tudja, miről beszél.


Íme:

[link]

2017. ápr. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Marha nagy homályok vagytok. A linkelt példamondatok mind múltra vonatkoznak azért van ott would.


Ha jövőről van szó akkor már hogy a fenébe lenne would, amikor a would eleve a will múlt idejű alakja.

2017. ápr. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%

#2 aka. #5:


Ja, hogy trollkodsz, oké értem.

2017. ápr. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 chtt ***** válasza:
87%

Dohár Péter: Kis angol nyelvtan - 49. oldal (fent van a Scribden, de nem engedi másolni a linket, bocsi)


Ha a főmondat present simple-ben, present continous-ban, present perfect-ben, vagy bármelyik future-ben van (pl. Béla says, Béla is saying, Béla has wondered, Béla will say), a mellékmondat igeideje értelemszerűen ugyanaz marad, mint az idézőjelben volt.

Nehogy azt csináld, hogy a mellékmondat múlt idejét a főmondat jelenideje miatt szintén jelenbe teszed!


•Pl. “Yesterday I was in Rome, but now I am staying in London,” Béla says to his friend. - Béla says to his friend that yesterday he was in Rome but now he is staying in London.

“I will sit on the floor if you want me to,” the girl is saying to Joe. - The girl is telling (saying to ) Joe that she will sit on the floor if he wants her to.


Időegyeztetésről akkor beszélünk, ha a főmondat igeideje valameLyik past tense-ben van.


(huh, pdf-ből másoltam, remélem, nem rontottam el sehol)

2017. ápr. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

#1, #4 !

Most már lemehettek az udvarra játszani!

2017. ápr. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 chtt ***** válasza:
100%

Esélyünk sincs, kedves #2,5,8. :) Látod, Dohár Pétert is lepontozzák. Lehet, hogy tudnak valamit, amit mi nem...

[link]

2017. ápr. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért itt az átlagon felüli magabiztosság párosult az egyszerű tények nem ismeretével. :D
2017. ápr. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!