Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek ez a megoldási...

Szerintetek ez a megoldási sablon jó az origó írásbeli érveléses feladatához? Lent a példa mondatok.

Figyelt kérdés

Úgy kezdenék hozzá hogy írnék egy rövid bevezetőt mint pl. hogy

Nowdays, this is a really important issue/question. Like every statement it has adantages and disadvantages as well.


Utána jönne a negatív és pozitív vélemény

Firtly, I would like to list the good aspects... és Then, there are also some negative characteristics. For example,....

Utána írnék pár saját véleményt vagy ilyen ifes mondatot írnék még a végére.

majd egy összefoglaló hogy pl. In conclusion, we can say that the sentence is really worth thinking over.


Vagy aki volt már és jó pontot kapott adhatna tanácsot ő hogy írta meg. Köszönöm


2017. ápr. 25. 21:33
 1/1 anonim ***** válasza:
Bizonyos témákhoz jó lehet, másokhoz viszont nem fogod tudni felhasználni. Áprilisban felsőfokon pl. az volt a tételmondat, hogy "egy átlagos polgár nem tud tenni a környezetért". Ennek szerintem nincs se jó, se rossz aspektusa, ahogyan előnye/hátránya sem. Itt inkább Firstly/Secondly/First of all/ One th one hand/On the other hand ami használható. Végére inkább tennék To sum up/All in all kezdetű összefoglaló-mondatot. Ja, és mivel a véleményedre kívácsiak, ezért én azzal kezdtem hogy az első mondatban megírtam, hogy egyetértek az állítással vagy sem és csak utána kezdtem belemenni a részletekbe. Arra azért kell figyelni, hogy ne legyen 100%-ban mesterkélt az érvelés, mert azért az nagyon szembetűnő, másrészt meg nem is nagyon éri meg az összes mondatot valami "extrával" telerakni, mert a 8-10 sor (vagy 10-12) eszméletlen kevés lesz majd a vizsgahelyzetben.
2017. ápr. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!