Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen témák szoktak lenni...

Milyen témák szoktak lenni emelt német szóbelin?

Figyelt kérdés

Átnéztem a vizsgakövetelményt, viszont ez nekem így is túl általános, pl ehhez: "A lakóhely és környéke fejlődésének

problémái" nem igazán tudnék mit hozzáfűzni még magyarul se... :D

Vannak konkrétumok amiket megadnak, vagy ezt hogyan kell elképzelni?



2017. máj. 1. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyanazok a témák vannak emelt szinten is, mint közép szinten, a különbség a nyelvi szintben van: emelten B2.

De úgy látom, ezekkel, és a témák tagolásával is tisztában vagy.

A lakóhely és környéke fejlődésének problémái-hoz ilyenekről beszélnék:

- lakóhelyeden (vagy képzeletben) milyen változások mentek végebe az elmúlt 10-15-20 évben (pl. ipari parkok létrehozása, szennyvízberuházás, város központ rekonstrukciója pl.térburkolás, épületek felújítása, szobor avatás, pihenőhelyek/parkok kialakítása,stb).

- ezeknek milyen negatív ill. pozitív hatásai voltak, vannak (ip.park: + munkahelyteremtés, szolgáltatások bővülése, új/hiány termékek megjelenése; - mezőgazdasági területek csökkenése - szennyvíz: + szennyvíztároló aknák megszüntetése, vezetékes szennyvízelvezetés/zárt rendszer, szennyvíztisztítás; - lényegesen többe kerül 1 m3 elfogyasztott víz-nézz meg egy vízszámlát és forintosítani is tudod, mennyi egy m3 ivóvíz és egy m3 szennyvíz, talán utóbbi többe is kerül, de ugye míg rá nem kötöttél a szennyvízrendszerre, azt nem kellett fizetni-, ellenben nem kell talajterhelési díjat -amit a polgármesteri hivatal szabott ki- fizetni).

Kb. ennyi, és csak az első két ötletet "elemeztem"... :-)) Ne csüggedj, magyarul már megvan!!!!

2017. máj. 2. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2017. máj. 2. 15:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem ezek voltak:

Lakás

Lakóhely

Sport

Szabadidőtevékenységek

Utazás

Időjárás

Divat , ruhák

Bevásárlás

Család (ez alap)

Barátok

Napirend

2017. máj. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!