Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent a szótáraknál, ha...

Mit jelent a szótáraknál, ha egy szó, vagy kifejezés (gehoben)?

Figyelt kérdés
2017. máj. 1. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdésed.

Most mit is szeretnél megtudni?

2017. máj. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Partizip Praesens alak
2017. máj. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Rick Mave ***** válasza:
Szerintem érthető a kérdés. A szótárakban néha a szavaknál megjegyzésként az áll, hogy "gehoben". Ez azt jelenti, hogy a szó, vagy kifejezés "emelkedett" (szó szerint), vagyis igen választékos, szofisztikált, pallérozott, "úri" beszédstílus.
2017. máj. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Az erős igék harmadik alakja
2017. máj. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Igen, az is lehet

Kifinomult kifejezésmód

2017. máj. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Rick Mave ***** válasza:
Kifinomult kifejezésmód.... na ez nem jutott eszembe. De így kell ezt kifinomult kifejezésmódban mondani :)
2017. máj. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A "kifinomult kifejezésmód" megoldás nekem is tetszik :-)

A lényeg: a szótárakban, pl. Duden meg szokták adni a szavak jelentésénél, ha csak speciális esetekben használják. Elő szokott még fordulni például, hogy (umgangssprachlich), vagyis nem irodalmi használatú, hanem csak köznyelvi, vagy a (salopp), ami pongyolát jelent, (landschaftlich), tehát tájnyelvi, esetleg (veraltet), azaz elavult, már nem használatos. Ezek jó tájákoztatást nyújtanak, megóvnak, hogy a megtanult szót vagy kifejezést helytelen, oda nem illő módon használd :-)

2017. máj. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!