Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van az, hogy angol...

Miért van az, hogy angol anyanyelvűek beszédét alig értem, ellenben a nem angol anyanyelvűek angol beszédét jobban értem?

Figyelt kérdés
Az is tény, hogy nekem sokkal jobban megy az angol nyelvtan, a fogalmazás, mint a szövegértés.
2010. máj. 15. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Mert ők lassabban is beszélnek és nem tartják be az angol fonetikai szabályokat, pl elharapott hangsúlytalan szótagok. De pl a svédek nagyon jól beszélnek angolul.
2010. máj. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ja igen, korábban már "kiakadtam", miért "nyelik el" az angolok a szavak felét, vagy néhány szót is.... :-(

Egyébként szeretem az angolt, szívesen foglalkozom vele, csak ez a szövegértési probléma angol anyanyelvűek esetében nagyon bosszant.

2010. máj. 15. 20:39
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Az angolok akcentusa eléggé sajátos, elharapott hangok, furán hangsúlyozott szavak is vannak benne, általában angyon nehéz megérteni nekem is, ellenben pl. az amerikai beszéd számomra sokkal jobban értehető, lehet, hogy esetleg meg kellene próbálnod, hogy az hogy megy :)
2010. máj. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert amit tanítanak,az nem a beszélt angol nyelv ( más nyelvek esetében sem). Ezért szokták aján lani,hogy menj ki Angliába,hogy értsd és jól beszéld a nyelvet.
2010. máj. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi:-)

Az előbb "beszéltem" egy angol állampolgárral telefonon, de őszintén szólva alig értettem, mit mondott nekem és ez elég ciki.... (Inkább az angol pasas beszélt, nem én....)

Egyébként az is igaz, hogy egyedül tanultam az angolt önszorgalomból és kevés hanganyagom is van, de igyekszem szorgalommal foglalkozni a tanulásával minden téren.

Levelezni az angol férfivel nekem legalábbis sokkal könnyebb....

2010. máj. 15. 20:48
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Azért van ez, mert a magyarországi angoltanárok 95%-a képtelen kiejteni bizonyos, nagyrészt kizárólag az angolban megtalálható hangokat (ilyen a pl. a TH, a schwa hang, a W, az R, és igazából még rengeteg hang, nincs kedvem részletezni a helyes kiejtésüket, akit érdekel, az utánanéz). Csak ugye sok "angoltanár" beül valami büfészakra, elvégzi pár év alatt, aztán már tanítja is az angolt, totálisan helytelenül. És persze ezt a használhatatlan tudásukat adják tovább.


Viszont van megoldás a problémádra, nézz szét a YouTube-on angolt oktató _anyanyelvűek_ után, meg vegyél végig pár angol anyanyelvű által tartott audiokurzust, meg nézz minden filmet eredeti hanggal (meg olvass sokat, és néha-néha hallgass meg egy audiobook-ot).


És a egy kis reklám: [link]


Itt rengeteg tippet kaphatsz a mikéntekről. Sok sikert.

2010. máj. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. máj. 15. 21:14
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Miért van az, hogy angol anyanyelvűek beszédét alig értem, ellenben a nem angol anyanyelvűek angol beszédét jobban értem?"


Ez ebben a formában nem igaz. Csak akkor érted mások angol beszédét, ha a magyarhoz vagy az angolhoz közeli fonetikájú anyanyelvű ember beszél, vagy egy külföldi JÓL beszél angolul. Afrikaiak, kínaiak indiaiak vagy éppen spanyolok és oroszok rettenetesen tudnak angolul beszélni, amiből nem fogsz érteni semmit. Ha egy norvég beszél angolul, az viszont majdnem olyan, mintha egy angol beszélne. Ha egy cseh vagy lengyel beszél angolul, akkor az esetleg olyan, mintha egy magyar beszélne. (példa: magyarok és lengyelek egymás között ilyeneket mondanak, mint "dö" és "egzáktli", és jól megértik egymást, mert nem az a cél, hogy angolosan beszéljenek, hanem hogy érthető legyen, amit mondanak).

2010. máj. 18. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!