Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol-szenvedőszerkezet...

Angol-szenvedőszerkezet képzése. Hogyan?

Figyelt kérdés
Bajban vagyok a szenvedőszerkezet képzésével angol nyelvben. Hogyan kell. Nem kell itt oldalakat zengeni. pl A+Á+T-< csak egy példa. Ezt így leírod nekem, és a legegyszerűbb példa mondatot rá. Kellene szenvedőből az összes variálció. Ha van kérdő,tagadó stb.mindegyikre példával. Cserébe megy a zöld kéz! Köszi :3

2017. máj. 10. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Magyarázásban nem vagyok a legjobb, talán annyit tudnék a témáról mondani, hogy a passzív képzése a to be (a megfelelő igeidőhöz passzoló alakja) + V3 (Ige harmadik alakja) + by ( de ez csak akkor kell ha hozzáteszed hogy ki/mi által van csinálva a tárgy, ami jelenleg a mondat alanya) Írok egy példát: Aktívban:I'm writing my homework. Passzívban: My homework is being (folyamatos jelen) written(V3) by me (általam).


Ha ezek után még mindig nem tiszta, akkor talán ez a két oldal segíthet: [link]


[link]


Remélem tudtam segíteni :)

2017. máj. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jaj bocsi, kérdő és tagadó mondatot nem írtam.

Állító:Romeo and Juliet was written by Shakespeare.

Kérdő: Was Romeo and Juliet written by Shakespeare?

Tagadó:Romeo and Juliet was not (wasn't) written by Shakespeare.

2017. máj. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld pacsi! :D Sokat segített!
2017. máj. 10. 17:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Szívesen, há bármi más nyelvtannal kapcsolatban valami gondod akad írj nyugodtan :) Német nyelvben is tudok segíteni.
2017. máj. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!