Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az ECL nyelvvizsga elévül?

Az ECL nyelvvizsga elévül?

Figyelt kérdés
2 éve februárban csináltam meg az írásbelit, most akartam befejezni a szóbelit, barátnőm azt mondta hogy elévült már az irásbelim 2 év után, és nem találok sehol semmit
2017. máj. 12. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne felhívni telefonon őket. Ha jelentkeztél, akkor annak náluk meg kell lennie, a bizonyítvánnyal, vagy is csak a felével. Elvileg amikor sikeres vizsgát tettél ki kellett volna nekik küldeni ezt neked. Olyan nincs h elévül egy nyelvvizsga. Amúgy az oldalon tudsz tájékozódni: A vizsgázó abban az esetben jogosult bizonyítvány másodlatot kérni, ha nyelvvizsga bizonyítványát/bizonyítványait elveszítette, vagy azok megsemmisültek, és ennek körülményeit a nyomtatványon közli.


Az ECL Nyelvvizsga rendszer minden sikeres vizsgázójának kiállít nemzetközi bizonyítványt, emellé az akkreditált nyelvekből (angol, német, magyar, mint idegen nyelv) az Oktatási Hivatal Nyelvvizsgáztatási Akkreditációs Központ kiállítja az államilag elismert bizonyítványt is.


Az elveszett államilag elismert bizonyítvány közvetlenül az OH Nyelvvizsgáztatási Akkreditációs Központnál kell kérvényezni, elérhetőségeiket ld. www.nyak.hu, az elveszett bizonyítvány pótlásának részleteit ld. [link]


Amennyiben a vizsgázó szeretné pótoltatni elveszett nemzetközi bizonyítványát bármely ECL vizsganyelvből, az ECL Országos Központhoz kell fordulnia:


postacím: PTE Idegen Nyelvi Központ, 7633 Pécs, Szántó Kovács János u. 1/B

e-mail cím: ecl@inyt.pte.hu

tel: 72/501-500/22176


A bizonyítvány másodlat kérésének részletei ill. menete az ECL Országos Központnál:


a nemzetközi bizonyítványt 1400.-Ft különeljárási díj befizetése ellenében az ECL Országos Központ újragyártatja;

az elveszett bizonyítvány pótlását, azaz a bizonyítvány másodlatot az erre rendszeresített nyomtatványon lehet kérni

kérelem és csekk beszerezhető az ECL vizsgahelyeken, illetve a formanyomtatvány itt letölthető valamint a különeljárási díj átutalással is fizethető

az átutaláshoz szükséges adatok a következők:

Számlatulajdonos számlaszáma: 10024003-00282716-00000000

Számlatulajdonos neve: Pécsi Tudományegyetem

Közlemény: 150057 ECL bizonyítvány másodlat

az eredeti kérelmet és a befizetést igazoló dokumentumot az ECL Országos Központba kell juttatni

2017. máj. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem vesztettem el, megvan, nálam is van nyelvvizsga után megkaptam, csak azt nem tudom hogy még érvényes e így két év után
2017. máj. 12. 21:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem évül el soha, erről egy kormányrendelet rendelkezik.


137/2008. (V. 16.) Kormányrendelet 2. § (5) pontja szerint "A szóbeli és írásbeli típusú

vizsgabizonyítványok együttesen a komplex nyelvtudást igazoló vizsgabizonyítvánnyal lehetnek egyenértékűek, függetlenül a két vizsgacselekmény között eltelt időtől és a vizsga helyéül szolgáló vizsgaközponttól."

[link]

2017. máj. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!