Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen gyakorlatokkal lehet...

Milyen gyakorlatokkal lehet elkezdeni beszélni angolul?

Figyelt kérdés

Arra kérnélek, hogy adjatok néhány tippet mit lehet csinálni, hogy az aki nem mer megszólalni angolul mégis elkezdjen beszélni?

Segítek valakinek angolból, és nem tudom milyen foglalkozás, gyakorlat van erre. Pl képeket mutatni és ő elmondja, hogy mit lát. Erre gondoltam, de még valami ? Ötlet?



2017. máj. 13. 12:15
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Az is jó, annyiból, hogy legalább azon nem kell gondolkoznia, hogy mit mondjon, mert ott van előtte a kép. Ha kérdezed, akkor pedig egyszerű kérdésekkel kezdd, és fokozatosan nehezítsd. Rövid, egyszerű történetek visszamesélése is segíthet, mert az is nagyon kötött, de mégis neki kell kimondania. De itt nem is elsősorban a mit?-ről van szó, hanem a hogyan?-ról. Azért nem mer megszólalni, mert fél, hogy hibázik. Vagyis érdeklődéssel, biztató tekintettel kell hallgatni, és nem kijavítani a hibáit. A nyelvi hibáknak ugyanis sokkal kisebb a jelentőségük, mint amit tulajdonítanak Magyarországon nekik. Pedig a lényeg az, hogy kifejezzen valamilyen gondolatot, és hogy az helyes-e, az már csak esztétikai kérdés. Kivéve persze, ha teljesen érthetetlen lesz a mondat, de ez ritka. A legtöbb hiba nem abból ered, hogy nem tudja az illető a szabályt, hanem hogy az adott helyzetben elfelejti alkalmazni vagy nincs ideje végiggondolni. Ezen pedig nem segít, ha kijavítják. Ha javítod, inkább ismételd el az ő mondatát helyesen, de ne úgy, hogy megakaszd a beszédben, felhívd a hibázásra a figyelmet, hanem ahogy egy természetes társalgás gördül. Pl "-Karalábét evettem ebédre." - Tényleg? Karalábét ettél ebédre? Tegnap én is azt ettem." Ha fél a saját hangjától, akkor lehet neki javasolni, hogy hangosan olvasson fel, szokja azt, hogy ő most angolul beszél. És nézzen sok filmet és egyéb youtube videót, mert ha sokat hall eredeti mintát, attól beindul a ő beszélőkéje is. Arra is biztatni kell, hogy saját magával angolul beszéljen, például hogy mi történik éppen vele, mit gondol arról. Aztán legközelebb te is rákérdezhetsz az ilyen eseményekre. Ugyanazt többször is elmeséltetheted vele, egyre jobban fog menni, és egyre több önbizalma lesz. Dicsérd, örülj vele a sikereinek, persze csak reálisan, azért ne tűnjön hazugságnak.
2017. máj. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!