Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti váltanátok a helyemben?...

Ti váltanátok a helyemben? Illetve egy nyár alatt meg tudnék tanulni kb. B1-es szinten oroszul?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a suliban spanyolt tanulok, de egyszerûen utálom! Most szenvedek vele második éve, de tavaly borzalmas tanárom volt, rendszerint be sem járt az órákra, ha mégis, akkor keresztrejtvényt fejtett, stb., az idei pedig lazán feladott már 76(!) szót is egyik napról a másikra, 100 szavas szódogákat írunk, kiejtést, élõbeszédet szinte nem is gyakoroljuk. Egyébként papír szerint négyes vagyok, de kb.be bírok mutatkozni és ennyi, néhány szót is tudok, de mondatot már nem vagyok képes összehozni, rettenetesen csúnya a kiejtésem stb. És a szomorú az, hogy már egyáltalán nem is akarom tanulni ezt a nyelvet, a hajam kihullik tõle.

Most kaptam a lehetõséget, hogy amennyiben felzárkózom B1 körüli szintre a nyáron, akkor szeptembertõl átmehetnék oroszra. Tudom, hogy az sem egy hiperkönnyû nyelv, de sokkal jobban tetszik és érdekel, mint a (valószínûleg egy életre) megutáltatott spanyol...Ezenkívül a tanár is jó állítólag, ráadásul annyi elõnnyel indulnék, hogy a cirill betûket már elég jól ismerem, tehát "csak" a nyelvtannal kellene foglalkozni.



2017. máj. 19. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát, a nyelvtan az nem "csak", különben is a szókincs hol marad? A cirill betűk ismerete nulla, az semmit nem jelent. Az orosz nehéz, egyedül nem lehet megtanulni, oktató kell hozzá és rendszeres órák. Ki mondta a B1-et? B1 szintre 4 év alatt kell eljutni, az az érettségi szint, legalábbis középszinten.
2017. máj. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

B1-et az illetõ tanár mondta. Elég magas nála a követelmény, gyorsan haladnak, viszont pont emiatt akik normálisan tanulják, azok tudnak is a gimi végére, míg a spanyolosok rendre írják az igen gyászos érettségiket meg bukják a nyelvvizsgákat (mar aki egyáltalán meg meri próbálni). Sajnos mindig is híresen gyenge volt nálunk ennem a nyelvnek az oktatása, csak én ezt nem hallottam, mielõtt jelentkeztem:( az oroszban meg pont az vonz, hogy egyrészt tetszik, másrészt meg ha tényleg komolyan veszem én is és a tanár is, akkor valóban képes leszek beszélni még egy idegen nyelvet, ami szerintem igen hasznos a mai világban.

Úgy gondolom, a szorgalmam megvan hozzá, hajlandó lennek napi több órát is foglalkozni vele (jó, nyilván nem egész nyáron, mert mellette dolgozni is fogok+az 50 óra). Inkább valami körülbelüli idõintervallumra lennék kíváncsi, hogy mondjuk egy héten ha 3-4 alkalommal tanulok 3 órát, az mennyire lenne elég? Tanfolyamra vagy tanárra sajnos nincs keret, a szüleim tanítanának (jól beszélnek, csak nem igazán tudjuk, meddig juthatunk el)

2017. máj. 20. 00:33
 3/11 anonim ***** válasza:
Spanyol tanárt hányszor panaszoltátok be az igazgatónál vagy az iskolafenntartón?
2017. máj. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szvsz a naponta rendszeresen (egyetlen napot sem kihagyva) napi 6 órát tanulsz, akkor talán. És még naponta plusz 2-4 órát orosz nyelvű podcast,zene,film (youtube).

Az alábbi linken annak a tapasztalata olvasható,aki 3 hónap alatt 200 órát töltött orosz tanulással.

[link]

Neked a célhoz 500-at kellene, beleértve a napi rengeteg új szó megtanulását, és azok ragozását is.

2017. máj. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Dehogy kell 500 óra! Annyi rendesen elég a középpfokú nyelvvizsgához, tehát B2-höz. Meg napi 8-10 óra, úristen! Abba bele lehetne dilizni! Még az a link, amit te magad, 2. válaszoló linkeltél be, is csak napi átlagban 2,2 órát ír (200/90). Hát, ha ilyen elszánt vagy, és a szüleid is segítenek, akkor vágj bele, végül is vesztenivalód nincs, ha nem jön össze, maradsz a spanyolnál. Privátban kérdezhetsz tőlem, ha elakadsz, illetve nem tudom, hol laksz, esetleges személyes segítségnyújtáshoz. Milyen könyvből meddig jutottak el?
2017. máj. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az oroszt jóval nehezebbnek tartják az angolnál (angol B1 szint legkevesebb 360 óra: [link]

Aki a korábban mellékelt linken 200 órát tanult oroszt nem volt B1 szinten és írni sem tudott....

2017. máj. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget:) egyébként а Sag za sagom A1-A2 könyvét vették végig+a tanár hozott sok feladatot.

Ami meg a spanyoltanárt illeti, nem fogják kirúgni, merthogy igazgató szerint nagyon is jól tanít, fontos a szókincs...ami igaz is, csak éppen õ csinálja vállalhatatlan tempóban.

2017. máj. 20. 17:14
 8/11 anonim ***** válasza:
A Ság A1-A2 az - mint a besorolása is mutatja - nem B1. Egy tankönyvnyi anyagot még meg lehet tanulni. Melyik városban laksz?
2017. máj. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6-os, ellenőrizd a linkedet, mert így nem jó. Nem tudom, ki és hogy számolja ezt a 360 órát, de ha csak a kontaktórákat nézzük, akkor angolból 360 óra pont 3 Headway jellegű-méretű könyv, a tankönyvcsaládok 3. tagja (elementary-pre-int, intermediate) pedig elvisz a középfokú nyelvvizsgáig. Utána már legfeljebb egy célzott nyelvvizsga-előkészítő kell. Oroszból a Ság 2 vége egy B1 körüli szint, a középszintű érettségi, de arra még van további két évetek.
2017. máj. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen. (Egyébként budapesti vagyok.)
2017. máj. 20. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!