Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért így vannak az írásbeli...

Miért így vannak az írásbeli nyelvvizsgán a feladatok? Más is észrevette már?

Figyelt kérdés

Mintafeladatok töltésénél számtalaszor előfordult már, hogy azt vettem észre, hogy k----ra nem is "nyelvvizsgán" vagyok, hanem műveltségi teszten, fogalmazás órán, marketing/pr kurzuson meg stb.

Tipikus ilyen példa mikor címet kell választani és mondjuk legyen egy mese a szöveg és akkor a 3 választható cím:

1.Hófehérke meg a hét törpe barátja

2.Hófehérke kalandjai

3.A hét törpe és Hófehérke.


Most ne azt nézzétek, hogy mi az eredeti, hanem hogy a 3 közül szinte bármelyik jó és rohadtul nem arról szól, akkor tudsz e angolul, hanem hogy a címadás mennyire megy.

Most volt egy olyan, hogy volt egy mondat, "a gyerekek manapság gyakran mennek idő előtt iskolába"

Ezt össze kellett volna kötnöm a "tanárok szerint a játék elvesztegetett idő"

WTF?Ha nagyon akarom, oké, de hogy jön ez össze?

Másik :

Végülis megint az összekötős dolognál tudnom kellett volna, hogy az Operaház fantomja az musical, opera, dráma, kamaradarab vagy mi?

Persze a címbe benne, hogy "operaház", de ez nem garancia.

Vagy megint múltkor, nem tudtam mekkora egy vízilabda pálya.

Hihetetlen, hogy egy két oldalas feladatlap, de annyira nyomorékok, hogy képtelenek ezekre odafigyelni.

Ennyi pénzért elvárnám, hogy minőségi tesztlapot rakjanak elém.


2017. máj. 22. 13:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez egy vizsgaközpont honlapján van (melyikén?) vagy egy felkészítő könyvben? Élesben azért ilyen jellegű problémáról nem hallottam. Nyilván vannak olyan alap műveltségi dolgok, amik tudása elvárható, pl Az operaház fantomja, de a vízilabdapálya mérete nem ilyen. A címválasztás nem stlisztika akar lenni, hanem szövegértés: melyik foglalja össze a tartalmat. A vizsgafeladatokat bizottság készíti csapatmunkában. Egy könyv lehet egyéni, és esetleg másodosztályú, mert nem olyan szakember írja.
2017. máj. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én most futottam bele ilyenbe.

Szalai Nóra. Beszédértés.

A szövegben az van, hogy a szempillák 90 napig élnek.

Aztán az állítások között meg ez van-->A szempillák naponta hullanak ki.

Na, hát mivel nem egyszerre pereg ki, előfordulhat, hogy naponta egy kiesik.

De az is lehet, hogy nincs annyi, h minden nap kiessen. Szal, hát kössz. :D

Máris nem azon gondolkodok, h miről van szó, mert értettem. Hanem biológia óra :D

2017. máj. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!