Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány évig, mennyit, milyen...

Hány évig, mennyit, milyen szinten kell tanulnom ahhoz, hogy meglegyen a spanyol középfokú nyelvvizsgám? (legalább, hogy mondjuk elboldoguljak kint Spanyolországban? . )

Figyelt kérdés
2010. máj. 17. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:

gimiben 4 évig tanultam spanyolt, első 2 évben heti 3 órám volt, második 2 évben meg heti 6, és bár nem nagyon szorgalmasan tanultam, de 4-es voltam belőle, és nem tudnék lerakni még egy középfokút, sőt még egy középszintű érettségit sem túl jóra....

de ha intenzíven, jól tanulod, akkor nyilván sikerülhet ennél kevesebb idő alatt is...

2010. máj. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2010. máj. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy el tudj boldogulni Spanyolországban, ahhoz közép szinten mindenképpen tudnod kell beszélni spanyolul. Ahhoz, hogy jól tanulj, jól kell tanulnod. Úgy értem, húzz bele!


Nem tudom, hogy van-e órád, vagy csak magadtól akarsz megtanulni. Mondjuk, szerintem ahhoz, hogy jól tudj egy nyelvet, kezd elölről. Van egy olyan könyvsorozat, aminek az a neve, hogy PONS. Könyvtárak többségében megtalálható, de interneten és könyvesboltokban (Alexandra) is. A PONS-nek biztos van olyan könyve, ami kezdő szinten felkészít spanyolból, szerintem haladó is van. Jár hozzá könyvenként 4 CD, aminek segítségével jó lesz a kiejtésed. Ha intenzíven csinálod, egy könyvet be tudsz "végezni" kb. 3 hét alatt. Ha emellett még spanyolul elolvasnál egy-két könyvet, szerintem biztos siker lenne.

2010. máj. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Középfokú szint az kb. 4000 szavas szókincs és 500 óra tanulás. A középfokú nyelvtudás messze van a használható nyelvtudástól, de ha narancsszedőnek akarsz kimenni oda, akkor több mint elég.


A spanyolországi boldoguláshoz még hasznos információ lehet, hogy a munkanélküliség ott hónapról hónapra emelkedik és most már több mint 20%, egyesek az év végére 30%-ra várják.

2010. máj. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
igen...egyet értek az egyik hozzászólóhoz...Valóban Spanyolország valóban szép és focis ország,de nagy a munkanélküliség....és engem ez aggaszt hogy nekem tetszik ez a nyelv és először ezt akartam tanulni,de amikor ezzel szembesültem akkor elment a kedvem.Utána a francián és az olaszon gondolkoztam,mert ugye ők gazdag országok.Végül az olasz mellett döntöttem mert közel is van,szép nyelv,kedvesek az olaszok,és saját tapasztalatból tudom hogy az USA-ban is azért sokan beszélik.(gondolok New York-ra,Chichago-ra és Boston-ra)
2014. ápr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!