Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megírná valaki, aki tudja...

Megírná valaki, aki tudja használni az angolt, hogy mit jelent magyarul az alábbi szó? Come across

Figyelt kérdés
Két online szótárban és az Ország László angol-magyar szótárban is rákerestem, de olyan magyar megfelelőt írtak, mint átkel, átmegy keresztülmegy stb. Igen ám, de az angol tanárom, aki angol anyanyelvű, azt mondja, hogy ez helytelen. Ezt a példát adta, hogy ilyen esetekben használjuk. Have you ever come across a man who is 3 meters tall. Vagy pl. azt is mondta, hogy "Találkoztam egy emberrel, akinek 7 újja volt." Mivel nem beszél magyarul, az igazi jelentést nem tudom.
2017. jún. 2. 18:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Itt ebben a mondatban lattal e mar valaha 3 meter magassagu embert...
2017. jún. 4. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Futottal e ossze, ismertel e is jo es a tanar talalkoztal e is jo.
2017. jún. 4. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 chtt ***** válasza:
100%

"Ne a sztaki legyen a támpont, hanem egy angol-angol online szótár."


A sztaki nem támpont, hanem egy lehetőség a sok közül, amelyek közt természetesen ott vannak az egynyelvű értelmező szótárak. De könyörgöm, ne felejtsük már el, hogy többségünk csak magyar anyanyelvű, és ahhoz, hogy egynyelvű szótárat használjon, ahhoz is kell egy bizonyos tudásszint.

Lehet haragudni rám, vagy akár le is pontozni, de mindig csendes értetlenséggel olvasom itt az oldalon azokat a megvető megnyilvánulásokat, amelyeket a kétnyelvű szótárak kapnak. Pedig, gyanítom, nem akárkik állíthatták össze, valamit csak érthettek a nyelvhez. Tökéletes szótár persze nincs, hiszen a nyelv folyamatosan változik, de azért egy Országh vagy egy Varga-Lázár szerintem a mai napig használható. Ahol meg nem, ott jöhetnek az egynyelvűek.

Értetlenségemnél csak a sárga irigységem nagyobb, hiszen ezeknek a nagyon leszóló embereknek nyilván sikerült kétnyelvű szótárak használata nélkül elsajátítani a nyelvet, én meg szegény szőke nő itt állok, és még egy árva kétnyelvű szótár is okosabb nálam. Tök ciki, ahogy az én időmben mondták.

41 éve tanulom a nyelvet (ki tudja, talán még ebben az életemben elmondhatom, hogy tudok angolul :D), 27. éve tanítom, de szőke nő lévén és az egyszerű megoldások híveként, ha egy angol szó magyar megfelelőjére van szükségem, a mai napig elsőként egy angol-magyar szótárban nézem meg, s ha nem kapok megfelelő választ, akkor fordulok az egynyelvű szótárakhoz. Ciki? Lehet, de egész jól bejött az elmúlt pár évben. :)

2017. jún. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A sztaki Országh vagy Varga-Lázár?
2017. jún. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Akinek come across típusú gondjai vannak, miközben Present Perfect példamondatokkal dobálózik, annak nem lesz gond pl. az OALD.
2017. jún. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 chtt ***** válasza:

"A sztaki Országh vagy Varga-Lázár?"

Nem, de attól még abszolút használható... persze fenntartásokkal és sok hiánya is van, de egy lehetőség.


"...annak nem lesz gond pl. az OALD"

Ezt nem tudhatod. Pláne, hogy a sztakiban sem sikerült azonosítania a szó jelentését, holott ott volt (sőt oda is írtam, hogy a harmadik jelentés illene ide, és előttem már hárman is megadták a találkozik, véletlenül találkozik jelentést); aztán, ha megnézed a #6 hsz-t, a 2. meghatározás és példamondat kiadja a megoldást, mégis azt írja a hetesben, hogy nem jutott előrébb...

2017. jún. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolso szoszi, ha 20x magyarazzuk kedves kerdezonek, akkor sem fog elorebb jutni, mert o mar csak ilyen. Tanarnoje nem tud magyarul, holott megadta a valaszt, mi nem tudunk angolul. xx Egy masik szoszi 🤷
2017. jún. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!