Like + infinitive?

Figyelt kérdés

[link]


Nem értem ezt a táblázatot, én úgy tudom, hogy a preferenciát kifejező igéket (like,love,dislike stb.) gerund követi.



2017. jún. 4. 20:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

igazabol mindketto ervenyes, csak az egyik targyilagosabb.


I like to fuck: itt szeretek dugni


I like fucking: itt szeretem a dugast

2017. jún. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
en igy jegyeztem meg
2017. jún. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod és mellé ezt a szépséges példát, csak az a baj, hogy még ha a való életben az utcai angolban ez el is fogadott, addig egy vizsgán biztosan pontlevonással járna.

Legalábbis én úgy gondolom, hogy nem véletlenül tanítják melyik gerund és melyik infinitive.

2017. jún. 4. 21:02
 4/12 anonim ***** válasza:
C1-es nyelvvizsgam van, emellett tanitom is az angol nyelvet, de ha anonymus vagyok, olyan peldakkal tamasztom ala, ami a legmegjegyezhetobb.
2017. jún. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nekem luxusautó-gyűjteményem van, a magánszigetemen tartom őket.
2017. jún. 4. 21:34
 6/12 anonim ***** válasza:
Aztán az nem kezdett gyanús lenni, hogy 20:52-kor én is pont ezt írtam az előző kérdésnél, hogy like-nak van infinitíves használata is, más jelentéssel?
2017. jún. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

De, csak nem amikor ezt a kérdést kiírtam még nem érkezett meg a válaszod és nem is voltam benne biztos, hogy visszanézed azt a kérdést.


Viszont még mindig nem derült ki, hogy ha ilyen leheletnyi különbség van a kettő közt, akkor miért tanítják olyan szigorúan, hogy melyik melyikkel passzol?

2017. jún. 4. 21:59
 8/12 anonim ***** válasza:
Segiteni akartam, de akkor oldd meg. :D mifele elonyom lenne abbol, hogy anonym hazudjak?
2017. jún. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mit tudom én?

Rengetegen csinálják.

2017. jún. 4. 22:15
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, vegyél már vissza.
2017. jún. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!