Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez helyes egy levél kezdésének...

Ez helyes egy levél kezdésének? "I'm writing to you because I found your advertisement online. " Kijavították "I have found"-ra, de szerintem helyes így is. Szerintetek?

Figyelt kérdés

2017. jún. 6. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem jó ide a past simple is, de szebb a present perfect.


Ha ez angol órára kell, akkor csináld úgy ahogy a tanár akarja.

Egyébként meg ahogy érzed.

2017. jún. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Érettségimben vontak le pontot érte az esszében
2017. jún. 6. 18:30
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Azért I have found, mert annak, hogy megtaláltad a hirdetést, hatása van a jelenre: elküldtél el levelet. Tehát a helyes igeidő Present Perfect.


És az összevont alakodat nem javították ki? Mert hivatalos levélben minden szót külön írunk. (I'm writing helyett I am writing)

2017. jún. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

A múltban megtörtént egyszeri esemény, tehát az egyszerű múlt is helyes.

Ennyi erővel nem is lehetne soha egyszerű múltat használni, mert ha megtaláltam, és még megvan, akkor befejezett jelen, ha meg már nincs meg, akkor befejezett múlt...

Nagyész.

Nem nézetik meg az ilyen feladatokat (meg a megoldókulcsot vagy mit) egy angol anyanyelvű tanárral?

2017. jún. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vree ***** válasza:

Szerintem is felesleges kötekedés volt.

De ez van.


"Hatással van a jelenre" blablabla - kisiskolás szinten még így magyarázzuk. Valójában az igemódok különböző dolgokat fejezhetnek ki.

A fenti "logika" szerint mindig Perfectnek kellene következnie a fenti bevett levélformulában, ha múlt idő követné, hiszen ha valami miatt írok, akkor nyilvánvaló, hogy "hatással van" a "jelenre". Ez azonban nem így van.


Általában Simple-t használunk felsorolásszerűen egymást követő eseményeknél. Megtaláltam a hidertést, ezért rögtön írtam egy pályázatot. Ez teljesen helyes mint Simple-Simple.


Az "I have found" verziót gyengének érzem a fenti esetben; az indokolhatná, ha jobban hangsúlyozni akarnám azt, hogy: "megtaláltam!" Nem "az interneten találtam a hidertésüket...", hanem "megtaláltam a hirdetésüket (az interneten)". Nem tudom, tetszenek-e követni. Arról beszélek, hogy a pont erre a hirdetésre rábukkanni egy teljesítmény volt - legalábbis a hangsúly ebbe azirányba tolódik.


Mit lehet mondani? A tanárok tucatnyi dolgozatot javítanak ki, a tankönyv szerinti "iskolás" angolt kérik számon. Mégis a kedvükre kell tenni. Ez nem olyan típusú javítás, ami ellen szerintem eséllyel reklamálni lehetne. Nyeld le aztán menj tovább. És igen, ha levelezésben használod a jövőben, én is azt mondanám, hogy NE ragaszkodj a Perfectezéshez, csak ha úgy érzed, indokolt.

2017. jún. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Levélben present perfectet szokás használni.
2017. jún. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!