Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez az angol mondat?...

Mit jelent ez az angol mondat? I came today to be slapped for a warrant for my arrest. Ennyit értek belőle. Hazajöttem ma .. elfogatóparancs.

Figyelt kérdés
2017. jún. 10. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Kicsit furán hangzik számomra,ahogy fordítanám,ezért kérdésem,hogy letolták érte,vagy nem kapta meg a parancsot?

to be slapped - arcul csapva lenni

warrant - engedély (gyakran házkutatási)

arrest - letartóztatás

2017. jún. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Pelenkásfiú ***** válasza:
52%

Szerintem kihagytál/elírtál pár dolgot.

Már csak azért is, mert azt írod, hogy azt érted belőle, hogy "hazajöttem", de az angol mondatodban a "home" sem szerepel.

2017. jún. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ühm, tényleg nincs benne a home. Akkor csak jöttem. Az angol mondat az jó, mert azt copy+paste-tem.
2017. jún. 10. 21:11
 4/9 Pelenkásfiú ***** válasza:
52%

Szövegkörnyezettel biztos könnyebb lenne.

Így legfeljebb azt tudom kihozni belőle, hogy megpofozták, mert letartóztatási parancsot adtak ki ellene.

De hova ment...?

2017. jún. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 chtt ***** válasza:
77%
A szövegkörnyezet itt van - [link] (Third persons point of view, 2. bekezdés) -, de... Talán te ki tudsz hozni belőle valamit, Pelenkásfiú, én most képtelen vagyok bármit is felfogni :(
2017. jún. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Pelenkásfiú ***** válasza:
52%
Ahogy nézem a szöveget, van pár furcsa mondat... nem tudok jobbat annál, mint amit az előbb írtam.
2017. jún. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Nem lehet,hogy a come to-nak itt átvitt értelme van?

Úgy mint a When it comes to.. esetében is..

2017. jún. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

To be slapped with. - szleng - nyakamba varrtak/hozzam vagtak/ram raktak/ram dobtak es ezek szinonimai.


Idejottem ma/Itt vagyok/megjelentem ma/most, hogy egy letartoztatasi engedelyt a nyakamba varrhassatok, stb.

2017. jún. 11. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez az útolsó szerintem megfelelő. Ment a pontocska, köszönöm.
2017. jún. 11. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!