Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehet valakinek egy nyelvből...

Lehet valakinek egy nyelvből két nyelvvizsgája, ugyanazon a szinten?

Figyelt kérdés

A ket nyelvvizsgát más nyelvvizsgaközpont állítja ki.

Biztosra akartam menni, így kettőre fizettem be, ha az egyik nem sikerul, legyen esély hogy időben meg legyen még, és mindkettő sikerült.

Ilyenkor kell szólni valamelyik központnak, vagy kiállítják mindkettőt?



#nyelvvizsga #Két nyelvvizsga
2017. jún. 15. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ki tudta fizetni, lehet
2017. jún. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább legyen kettő mint egy sem
2017. jún. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szólni, minden gond nélkül lehet két egyforma nyelvvizsgád.

Nekem is kettő van, hasonló okok miatt.

2017. jún. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
Legalább írd ide mindenki okulására, melyik volt az a kettő, volt-e valami különbség a bánásmódban, nehézségben.
2017. jún. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet. Ha valahol majd az is számít, hogy milyen eredménnyel lett meg, azt lobogtasd, amelyik jobban sikerült.
2017. jún. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lenti vizsgák előtt elég sokat jártam magántanárhoz szóbelire készülni és típusfeladatokat gyakorolni. Arra jöttem rá, hogy olyan vizsga nincs amiről ki lehet jelenteni, hogy az a legkönnyebb. Mindegyik más készségre helyezi a hangsúlyt, így személyenként változó ki melyiket érzi nehéznek.


ITK, Origo:

-Náluk van a legkönnyebb magnóhallgatás, kevés is a mennyisége és jó minőségű a felvétel. Úgy tűnt mintha direkt a nyelvvizsgára készítették volna a felvételt.

-Szóbelin egyedül vagy, két vizsgáztatóval akik mindketten kérdeznek, elég rövid és nem túl nehéz.

Magnóhallgatás és szóbeli összetartozik. Ebből a részből átmentem.

-Írásbelin náluk kell a legrövidebb levelet írni, viszont a fordítási és nyelvtani feladatok direkt úgy vannak kitalálva, hogy az amerikai angol és brit angol közötti tudásodra koncentrálnak és kegyetlenül lepontoznak, ha amerikai angolt használtál. Ezen a részen megbuktam.


ECL:

-Hosszabb a magnóhallgatás, háromszor annyi hozzá a kérdés. Egy olyan felvételt hallgattunk amit rádióban egyszer leadtak. Turistáknak szóló műsor volt, amiben meginterjúztattak pár embert a reptéren, így hatalmas háttérzaj volt.

-Szóbelin párosával vizsgáztunk, én csak egyedül mentem így kaptam magam mellé valakit(névsorban utánam lévő vizsgázót). Egy órával előbb odaértünk így volt időnk megismerni egymást és átgyakorolni pár dolgot. Kicsit szokatlan volt, hogy mikrofonnal felvették az egész szóbelit ami kicsit zavaró volt, de ezt leszámítva az ment a leggördülékenyebben.

-Írásbelin hatalmas mennyiségű levélírás és olvasott szövegértés volt, de más feladat nem volt. Olvasott szövegértéshez lehetett szótárat használni, levélíráshoz nem, aki nem hozott szótárat annak adtak. Itt a nehézséget csak a nagy terjedelem okozza. Pontozás nagyon barátságos, pár nyelvtani hiba-elírt szó miatt nem pontoztak le túl keményen, összességében jobban jársz ha leírsz valamit csak rosszul, mintha nem írsz semmit.

Végül minden részvizsga meglett. Felsoroltak közül ez volt a legkönnyebb, 90% -ra sikerült. Kemény-fedeles bizonyítványt nagyjából 5 hét után adtak.


Cambridge ESOL

-Szóbelin 3 vizsgáztató van: kettő kérdez, egy pontoz a háttérből. Egyszerre két ember vizsgázik, nem választhatsz vizsgapartnert, csak a szóbelire belépve tudod meg kit kaptál.

-Magnóhallgatás szövegértéshez egy szintén rádióban leadott tudományos műsort kaptunk. Minősége jó volt, kaptunk fejhallgatókat hozzá így hangerőt magunknak állíthattuk. Elég nehéz volt a nyelvezete, a narwhal-okról(Monodon monoceros) és az őket kutató csapatról szólt.

-Írásbeli mennyiségben és szövegnehézségben is toronymagasan vezet. Öt órás volt a vizsga, de a vizsga előtt eldönthettük melyik feladatrészek között szeretnénk szüneteket tartani. 4-5 különböző feladatlap volt, mindegyikre megszabva mennyi idő alatt lehet teljesíteni. Amikor egy adott résznek lejárt az ideje, vagy kimentél szünetre beszedték ami és később nem lehetett folytatni. Minden típusú feladat volt benne, nyelvtani, szövegértés, levélírás és pár amit nem tudok beazonosítani. Például adtak egy szöveget ami tele volt helyesírási hibával és ki kellett javítani.

Összességében elejétől-végéig vértizzadós szóbeli és írásbeli is, elég szigorú a pontozás de még mindig jobb, mint ITK Origo. Épphogy átmentem, 2%-al voltam a minimum ponthatár fölött, csak a szerencsén múlott. Ezt a vizsgát csak annak ajánlom aki anyanyelvi környezetben már gyakorolta. Adnak rendes keményfedeles, magyar államilag elismert nyelvvizsgát(3-4 hónap után) és nemzetközit is amit külföldi egyetemek és amerikai vízumkérelemhez is elfogadnak.

2017. jún. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!