Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Pénzügy-számvitel szakon 2év...

Pénzügy-számvitel szakon 2év után milyen formában szakosodhatom?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a könyvelő vagy könyvvizsgáló?Melyiket válasszam szerintetek?
2010. máj. 19. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:

2 év után vagy pénzügy vagy számvitel szakirány közül választhatsz...

Utána ha elvégzed a mérlegképes könyvelői tanfolyamot akkor lehetsz könyvelő is.

Én pénzügy szakirányt választottam és nem bántam meg, de a számvitelnek is megvannak az előnyei.

2010. máj. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
akkor olyan nincs hogy könyvelő vagy könyvvizsgáló csak pénzügy vagy számvitel melyik a jobb?
2010. máj. 20. 10:42
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem, nincs olyan hogy könyvelő, vagy könyvvizsgáló szakirány, amióta Bolognai rendszer van bsc-n csak számvitel vagy pénzügy irányba lehet továbbmenni! Ha számvitel szakirányt választasz, ha elvégzed utána automatikusan megkapod a mérlegképes könyvelői végzettséget, ha viszont pénzügyre mész akkor nem kapod meg, hanem külön le kell tenni még pár vizsgát hogy meglegyen a mérlegképesed.

Ha mindenképpen ez a könyvelős vonal érdekel akkor számvitelt válaszd...Engem jobban érdekelt a pénzügy azért választottam azt. Több lehetőséget láttam benne. Valamivel nehezebb mint számvitel én úgy gondolom. Bár én szeptembertől megyek msc-re szóval van még mit tanulnom belőle.

2010. máj. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
tehát ha számvitelre megyek akkor megkapom a könyvelői képesítést de akkor a pénzügyet választom akkor az mennyivel előnyösebb?
2010. máj. 20. 13:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Mennyivel előnyösebb? Hát nem is tudom...A pénzügy nagyobb területet foglal magába, így talán könnyebben el lehet vele helyezkedni, főleg aki tényleg nagyon ért hozzá. Kevés az igazán jó pénzügyes szakember. Tehát én jobb karrierlehetőséget látok benne. De számvitellel is jól el lehet helyezkedni, sok könyvelőt keresnek szóval...De ha pénzügyre mész utána pár hónap alatt el lehet végezni a mérlegképest szóval kb ugyanott vagy...

Dönts el mi érdekel jobban. Igazán én sem tudom még, hogy mi vár rám pénzügyesként, csak most végeztem és szeptemberben megyek msc-re...De hogy utána mi lesz? Hát remélem, hogy megállom a helyem a szakmában...


Te most bsc-s vagy? Hányad éves vagy? Amúgy Bgf-en végeztem.

2010. máj. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
igazából jövőre érettségizem de viszont csábít ez a szak és szeretnék mindent róla tudni ezért is fordultam ide fel tudnál világosítani mi is az a bsc meg stb. válaszaidat köszönöm és grat. a BGF-hez!!
2010. máj. 21. 12:14
 7/10 anonim ***** válasza:

A Bolognai rendszerben nincs olyan, hogy egyetem meg főiskola, hanem először van egy 3 éves alapképzés (Bsc), ami a főiskolai szintnek felel meg végülis, és ha továbbmész akkor még +2 év a mesterképzés (Msc), ami az egyetemi szint. Az alapképzésért is jár diploma, de az nem ér annyit mint az msc diploma. De megjegyzem nagyon kevesen mennek tovább msc-re, a többség inkább munkát keres bsc után.

Hát nem egy büfészak szóval kell tanulni folyamatosan, vannak elég húzós tantárgyak, én pl matekkal (analízis, valószínűségszámítás, operációkutatás) szenvedtem elég sokat. Középsuliban nem volt az erősségem a matek, annyira utáltam mindig hogy nem tanultam rá soha. Fősulin különtanár segítségével tudtam csak megcsinálni a matek vizsgákat.

Amúgy nem tartom én ezt olyan reálszaknak mint ahogy sokan gondolják, szóval szerintem elvégezhető. Ha szorgalmas vagy, akkor meg simán menni fog.

Mondjuk nekem könnyű volt abból a szempontból, hogy közgazdasági szakközépiskolában érettségiztem, így már ott tanultam számvitelt, közgazdaságtan, számvitelből érettségiztem, szóval fősuli elején már tudtam egysmást ezekről a dolgokról. Viszont akik sima gimiből mentek azoknak elég nehezen ment a számvitel az első évben. Látványosan jobban szenvedtek vele.

Szóval szerintem ez egy elég jó szakma, csak ajánlani tudom, főleg annak aki szorgalmas, még sokra viheti.

2010. máj. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a tisztázást megértettem hát én gimis vagyok de nem hátrálok meg ez az álmom elég szorgalmas vagyok matekom is 4-5 között remélem bekerülök:D!
2010. máj. 21. 16:45
 9/10 anonim ***** válasza:
Gimis matekom 5 volt végig, itt megvágtak. Én a pénzügyet ajánlanám, a számvitel olyasmi, mint a jog. Az alapjai ugyanazok mindenhol, de ahhoz, hogy pl angliában könyvelhess, ott is le kell vizsgáznod.
2010. máj. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
értem köszi!
2010. máj. 26. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!