Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyek a leghatékonyabb...

Melyek a leghatékonyabb módszerek nyelvtanuláshoz?

Figyelt kérdés

Végzős egyetemista vagyok. Kb bármit megtanulok de a nyelvérzékem nagyjából semmi. Szeretnék nyelvvizsgázni (azon kívül, hogy kötelező tényleg alap elvárás ma már).

Mivel anyagi körülményeim nem teszik lehetővé, hogy magántanárhoz menjen vagy nyelviskolába járjak ezért magam szeretném megoldani. Azt gondolom csak rá kell érezni. Dexam-ra szeretnék menni. Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy ismertek-e hatékony módszereket.

Czifra Éva-1 hónap alatt angolul című könyve van meg arra gondoltam, hogy abból tanulnék.



2017. jún. 26. 17:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs szerencsém ismerni Czifra Évát, de a könyv címéből ítélve nem lehet valami komoly mű. Jó lenne tudni, kb. milyen szinten vagy most, de az Oxford angol nyelvtan biztos nem fog megártani, szótanulásra a quizlet.com oldal/ okostelefonos alkalmazás, hallás utáni szövegértésre mindenféle podcastok pl. breakingnewsenglish.com, podcastsinenglish.com. Mindenféle vegyes gyakorlásra jó feliratkozni az 5 perc angol ingyenes leckéire. Olvasott szöbeg értésének gyakorlására jók a könnyített olvasmányok (penguin readers, oxford bookworms), vagy igazából bármilyen szintednek megfelelő letöltött angol nyelvkönyv szövegei. A népszerű tankönyvcsaládok: Headway, Solutions, New English File, a személyes kedvencem pedig a New Total English. Ha egyedül tanulsz, a legnagyobb hátrányban a szóbeli és írásbeli kommunikációban leszel, ezt vmilyen nyelvcserés oldalon lehet legjobban orvosolni, ahol anyanyelviekkel lehet kommunikálni.
2017. jún. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Anyanyelvu videok nezese 7/24ben! Ennel jobb tanacs nincs magabiztossagot es nyelvtudast ad. Nekem emiatt lett meg az angol B2.

14/L

2017. júl. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!