Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szobeli nyelvvizsga kozepfok?

Szobeli nyelvvizsga kozepfok?

Figyelt kérdés

Letudnatok irni legyszives a szobelivel kapcsolatos tapasztalataitokat? Minel reszletesebben, persze csak ha van idotok es kedvetek:)

Jelenleg keszulok angol kozepfoku BME nyelvvizsgara igy termeszetesen az ezzel kapcsolatos informaciok erdekelnek legjobban. De minden mas szobeli nyelvvizsga tapasztalatot szivesen olvasok.

Sajnos elegge nemvagyok kepben csak amennyit a nyelvvizsga honlapon olvastam, de persze atelni mas lehet.

Hogy folyik az egesz vizsga? Mennyire tartottatok neheznek? Mennyit/hogyan keszultetek?

Koszi a valaszokat!:)



2017. jún. 29. 15:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Én még Telc-en voltam 2 éve.


Készülés az úgy nézett ki, hogy a mintafeladatokat oldogattuk az angol tanárommal (szituációt, témakifejtést stb). A legáltalánosabb témákat (pl. karácsony, kedvenc könyv stb) nagyjából ki is dolgoztam (fél-fél oldal, és tényleg csak nagyjából, annyi célja volt, hogy nagyjából meglegyen milyen információkra kell kitérni). Volt egy telc-es könyv, amiben azt hiszem 8 db teljes feladatsor volt, legfőképpen innen származtak a mintafeladatok.


Én nagyon paráztam tőle, mert a beszéd nem az erősségem (magyar nyelven se:D). De totál véletlenül egy ismerőssel kerültem párba (azt se tudtam, hogy ő is akkor fog nyelvvizsgázni, eléggé meglepő volt:D). De aztán ahogy bementünk a terembe, teljesen megnyugodtam. Eléggé oldott volt a hangulat, volt 1-2 poén is, kifejezetten jól éreztem magamat (a végén még egy kicsit sajnáltam is, hogy vége). Utána meg persze jót nevettünk egymás hibáin :D

Végül 80% körüli lett, amin meglepődtem. Így utólag tényleg nem kértek lehetetlen dolgot, jelen és egyszerű múlton kívül nyelvtanilag nem bonyolítottam túl a dolgot, inkább próbáltam folyamatos maradni. Meg persze az elején megkérdeztem, hogy kezdhetem-e mindig én a feladatokat (szituáció én kezdeményezzek stb), ezt a párommal direkt megbeszéltük még előtte a folyosón, így egyszerűbb volt nekem is, meg neki is.

2017. jún. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!