Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy nyelvvizsgázzak 15 évesen?

Hogy nyelvvizsgázzak 15 évesen?

Figyelt kérdés

Franciáról lenne szó.

8 évet tanultam általánosban, de az a 8 év az közel sem ért fel rendes 8 évvel.

2016 nyarán nyelvtanfolyamra jártam.

Nem igazán szerettem oda járni, de hasznos volt legalább.

Most magántanárral folytatom a tanulást, kb fél éve.

De egy szenvedés az egész, az igazat megvallva.

Középfokúra akartam felkészülni, elhittem, hogy nem lesz nehéz. Aha, persze...

Kidolgozandó szóbeli témalistán olyan témák vannak, amikről egy 15-16 éves GYEREKNEK semmi tapasztalata, de lehet, hogy még véleménye sincs sok.

Mégis hogy csináljam meg, hogyha 2020ra kell a nyelvvizsga?

Semmi kedvem nincs hozzá.



2017. jún. 29. 23:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Túlragozod. Semmi nehezet nem kérdeznek. Ez csak egy általános témalista. Magadat paráztatod. Én is 15 évesen csináltam az angolt. Semmi sem volt. Egy átlagos dolgozat és egy laza beszélgetés. Középfokon pláne.
2017. jún. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem mondom, hogy az angol könnyebb, de annyival egyszerűbb találni neten segítséget, segédanyagokat, magántanárból is van vagy 20 a városban.
2017. jún. 30. 00:00
 3/15 anonim ***** válasza:
29%

Az meg külön ironikus, ahogy írod, hogy 15-16 éves GYEREK :D


Ha nyelvvizsgáról van szó, akkor gyerek. Ha buliról, szexről, fesztiválról, alkoholról, stb. akkor meg mégsem annyira. De nehogy valaki megkérdezze, mi a szelektív hulladékgyűjtés vagy a kedvenc könyved tartalma, stb. mert akkor a 16 az gyerek.

2017. jún. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
19%
Kifogás az van... te tudod. Szerintem magadnak nehezíted a dolgot. Mint mikor matek doga előtt sír valaki, hogy "mire fog ez nekem kelleni"? Így is, úgy is meg kell írni. Az viszont, hogy utálattal áll hozzá valaki és kifogásokat sorol jelentős teljesítménycsökkenést okoz. Mire jó ez?
2017. jún. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Mi a lótúrónak kell 15 évesen? Majd 2020-ig levizsgázol! Még az is lehet, hogy nem is franciából. Ha utálod, tanulj más nyelvet.
2017. jún. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Honnan veszed azt, hogy én iszok, bulizok? Ha az egész osztály az árokban feküdne, és részegre inná magát, én valószínűleg még egy kortyot sem innék. Nem szoktam, képzeld. Buliba meg aztán pláne nem járok, utálom az olyan helyeket, ja és nem drogozom, nem cigizem.

Ja és sajnos nem 15 téma van, hanem kb 25, de inkább harminc :(

2017. jún. 30. 01:20
 7/15 A kérdező kommentje:

Ráadásul a fele hülyeség.

És igen, én még gyerek vagyok. Sosem mondtam, hogy nem.

2017. jún. 30. 01:21
 8/15 anonim ***** válasza:
37%

Meg 3 eved van felnoni, altalanos temakhoz hozzaszolni, altalanos ismereteket, erdeklodest fejleszteni.

En meg mindig nem ertem, mi a fenet kell kidolgozni, ha az ember tud beszelni es irni folyekonyan az adott nyelven. A franciaetudasodat vizsgaljak, nem a hulladekgyujtesrol szolo velemenyedet es ismeretedet. Ha nem mondod el a Wiki altal megadott informaciot, hanem a tiedet, nem fognak kijavitani.

2017. jún. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%

15 évesen Amerikában egyik nap a gyerek nem megy haza.

De ne mondom, hogy ezt az eljárást kell követni, viszont legkésőbb most ráébredhettél arra, hogy el lehet kezdeni felnőni agyilag.

Van az a harminc téma, oszt ma este már megnézheted a híradót a tévében, holnaptól meg francia nyelvű újságokat olvassál, ne azt, amit tegnap olvastál. És bármin el lehet gondolkodni, hogy véleményed alakuljon ki, a gondolkodás nem fáj.

Illetve ez utóbbinál a Kis Nagy Emberből tudnék idézni, amikor is felteszi valaki a kérdést az egyik indiánnak, hogy hogyan fogunk két lovon hárman lovagolni? Mire a megkérdezett kis szünet után: fájdalmat érzek a szemem mögött. De ez maradjon a regény humora. Ha tovább kívánsz tanulni, úgyis szaporítanod kell az agytekervények számát.

2017. jún. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Tényleg csak magadat paráztatod. 2020-íg még van idő. Ráadásul azért 15 évesen nem vagy már kisgyerek. Gondolom, nem Dörmögő Dömötört olvasol meg Buci Macit. De nem csesztetlek tovább :)


Kezdésnek szerintem foglalkozz azokkal a témákkal, amik érdekelnek, olvass ezekről minél többet a neten franciául, nyomtatás ki cikkeket, csinálj szószedetet.


Ha ehhez sincs kedved, keress a YouTube-on olyan számokat, amik tetszenek, keresd meg a szövegeket, próbáld megérteni, ha kell szótárazz. Nézz filmeket franciául. Keress a neten francia levelezőpartnert.

2017. jún. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!