Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol ezeket mikor használjuk?

I.B.T. kérdése:

Angol ezeket mikor használjuk?

Figyelt kérdés

For me/ to me/ me.

Tehát ha azt akarom mondani, hogy nekem (valakinek)/valakihez beszélek, adok valamit, stb.



2017. júl. 2. 05:59
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

-ha azt akarod mondani, h beszélsz vkivel, akkor to him/her (vigzázz, sokan összekeverik és with-et használnak a magyarból kifolyóleg); pl: "I spoke to him yesterday"


-ha azt akarod mondani, h vkinek adsz vmit, akkor is to lesz. pl: "I will give this chocolate to Anne"


-for-t akkor használják ha pl. azt akarod mondani, h ez a levél nekem jött: "this letter is for me", vagy ha mondjuk a mondat elején akarod hangsúlyozni, h mi a te véleményed vmiről, pl: "For me, this room is too dark" (nekem ez a szoba túl sötét)

2017. júl. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!