Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kellene belevagnom az...

Hogy kellene belevagnom az angolba?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnem ha tudnek rendesen beszelni, irni...de eleg nehezen megy. Nem tudok egyszeruen szotarbol tanulni szavakat barmennyi idot szentelek ra nem marad meg. Valami otleet hogy tanulhatnek? Esetleg egy angol konyv segitene? Sorozatok?

2017. júl. 9. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szótárból szavakat tanulni teljesen értelmetlen. Azok a szavak ragadnak meg, amiket hallasz, vagy használsz is.

A sorozatnézés, zenehallgatás szöveggel jó tippek, de ha komolyan akarsz angolozni, ahhoz tanár kell.

2017. júl. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%

Hátszótárból az ABC szerint végigmenve szavakat tanulni, Sorban mindet egyszer, és tovább haladni, az tényleg értelmetlen. Azonban szótárat forgatva megtudni, egy adott olvasmány ismeretlen szavai mit jelentenek, az értelmes. :) A kérdésből nem derült ki, melyik módszert alkalmazza a Kérdező.

Viszont amit nem használ az ember, az eltűnik lassan. Évezredek óta ismer az emberiség ennek az elkerülésére módszereket. Az egyik ilyen lehetőség az ismétlés. A másik a valamihez kötés. Van, aki cédulákkal rakja tele a szobáját. Az okostelefon, stb további lehetőségeket kínál. Ésígytovább. Az ismétlés fogalomba beletartozik a nyelv használata is. Az a legjobb ismétlés, csak nehezebben irányítható.

2017. júl. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A sorozatok jo otlet, en azzal nagyon sokat javitottam a nyelvtanomon es a szokeszletem is bovult egy csomot miatta. Elejen csak angol szinkron, magyar felirattal neztem, aztan elkezdtem siman angolul es elejen igaz nem mindent, de 70%ot megertettem, most mar legalabb 90%at megertem. Youtube angol videosokat is tudom ajanlani, nem csak jo kontentet gyartanak, hanem ezzel is tanulhatsz.

Meg meg annyit segithetek, hogy en a szavakat ugy tudtam tanulni gyorsan es konnyen, hogy hozzafuztem valamit. Ertsd: pineapple - ananasz, kedvenc gyumolcsom ; engineer - mernok, apukam is az... es igy tovabb. Sok sikert! :)

2017. júl. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!