Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Néhány mondat németül fordítás...

Néhány mondat németül fordítással?

Figyelt kérdés
van ez a kettő német gyerek akivel jóban vagyunk, ha kicsit hosszabb mondatot mondok nekik angolul, már nem értik... (angolul komunikálunk egymással) nagyon hálás lennék, ha tudnátok nekem néhány mondatot írni németül forditással. ha tudjátok, akkor a nehezebb szavakat kiejtés szerint légyszi leírjátok? előre is köszönöm! nagy segítség számomra!

2017. júl. 9. 10:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát megírhatnád, hogy mivel kapcsolatban beszélgettek, mik a gyakoribb mondatok. Amúgy németnél szinte úgy ejtesz, ahogy olvasol, kivéve néhány betűkapcsolatot, ott leírom neked. Még annyi, hogy rövid r-t ejtenek, a ch pedig egy erős, de rövid h-ra emlékeztet. Az "a" (das) pedig a magyar a és á között helyezkedik el, de inkább a, mint á.


Köszönések:

Guten Tag! (Jó napot!)

Guten Morgen! (reggel)

Guten Abend! (este)

Gute Nacht! (éjszaka)

Auf Wiedersehen (Viszontlátásra! ejtsd: Auf víderzé(h)en)

Hallo! (szia! találkozáskor)

Tschüss! (szia! elköszönéskor ejtsd: csüssz!)


Wie geht es? / Wie geht's? (Mi van veled? Hogy megy? ejtsd: ví gét esz? / ví gétsz?)


Danke, ich fühle mich wohl. (Köszi, jól vagyok. ejtsd: Danke, ih fűle mih vól.)


Was hast du gemacht? (mit csináltál? ejtsd: vas haszt du gemaht)


Ich habe auf dem Computer gespielt. (Játszottam a gépen. Ih habe auf dem kompjúter gespílt)


Hmm.. nem tudom, tényleg írd meg, hogy milyen mondatokat szoktatok váltani, mert így kissé nehéz..

2017. júl. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
a was-t vasz-nak ejtsd, lehagytam egy z-t
2017. júl. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!