Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek a BME...

Mi a véleményetek a BME nyelvvizsgájáról?

Figyelt kérdés

Felsőfokú nyelvvizsgát szeretnék tenni a következő néhány hónapban angolból, de vegyes érzéseim vannak a BME-vel kapcsolatban.

Tavaly tettem náluk középfokú nyelvvizsgát, ami sikerült is, de hatalmas különbségeket mutatott a szóbeli (értve a beszédkészséget) és az írásbeli eredményem. Ez nem is lenne gond önmagában, de mind a közép szintű, mind az emelt szintű érettségim szóbelijére megkaptam a maximálisan elérhető pontszámokat.

Természetesen én magam is tehetek róla, mégis meglepett a 62%-os beszédkészség rész. Arra lennék kíváncsi, hogy ti jártatok-e már hasonlóan.



Nektek milyen tapasztalataitok vannak a BME nyelvvizsgákkal? (nem csak a felsőfokúról)

Esetleg ajánlanátok szóbelihez más nyelvvizsgaközpontot?



2017. júl. 18. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ha nekem az anyagi hátterem lehetővé tenné azt hogy beiratkozzak egy középszintű angol nyelvoktatásra meg még egy nyelvvizsgát is meg tudnák finanszirozni magmanak akkor én is valószinüleg a BME t választanám.

Amúgy megkérdezhetem azt hogy milyen volt az irásbeli?Nehéz volt? milyen feladatok vannak? Sokat kellett rá tanulnod ?Hol vannak helyileg az országban BME nyelvvizsgaközpontok?

2017. júl. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nincsenek tapasztalataid a kérdést illetően.

[link] -próbafeladatokat itt találsz, a nehézsége csak tőled függ.

2017. júl. 20. 12:29
 3/7 A kérdező kommentje:

[link]

Itt pedig a vizsgahelyeket találod.

2017. júl. 20. 12:51
 4/7 anonim ***** válasza:
köszi..
2017. júl. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utlosó vagyok.

Angolból középszinten melyiket érdemes náluk mecsinálni irásbelit vagy a szóbelit? Gondolom inkább az irásbelit nem!?,, mert a szóbeli minta vizsgaanyagukba belehallgattam , néhány perc után mondtam is magamnak hogy na ezt inkább köszi lehet mégse nagyon kéne erőltetni :-) Irásbeli még talán csak/csak menne valahogy.Ha jól értelemezem akkor te most felsőfokú szóbeli nyelvvizsgához keresel nyelvvizsgaközpontot nem? Nekem csak euroexam-el van tapasztalatom.Oda semmiképp se menj csak a pénzre hajtanak. A tudás nem érdekli őket.Csak a szivatás .

Kb ugyanúgy müködnek mint a magán autósiskolák bevételre van szükségkök(mégpedig sok bevételre) ahhoz hogy költségeiket fedezni tudják ha pedig kevés a diák(vagy kevés a pénzük) akkor értelemszerűen lehetőleg minél több embert meg kell buktatniuk ahhoz hogy ujra visszamenjenek hozzájuk pótvizsgázni mivel ebből élnek.

Én fél évig jártam euroexam felkészitőre előtte pedig 6évig éltem angol nyelvterületen.Jóval hatvan % felett teljesítettem, mégis megbuktattak úgyhogy részemről nekem megvan róluk a véleményem. Esetleg ha valami könnyebbet keresel akkor próbáld meg az origo-t .Nem ismerem őket csak hallottam hogy az talán nem olyan vészes.

2017. júl. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az Euros vizsgáztatók is éppen olyan sokfélék, mint az agysebészek, történelemtanárok és mélytengeri búvárok. A szabályokat mindenki kissé másképp értelmezi. Egyébként az Euroról mondják azt szakemberek, hogy a tudást legjobban az méri ma. Nem szerepel a szívatás kifejezés az alapító okiratukban.

A BME-s nyelvvizsgáról meg megjelenése utáni két perctől kezdve tudják, hogy jó hallás utáni szövegértés kell hozzá.

2017. júl. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

12:00:

Nekem tetszett a BME középfokú írásbeli feladatsora, jól fel lehet rá készülni a könyvükből. ( [link] Ebben találsz hallásértéshez is feladatokat, szerintem azok is teljesen teljesíthetőek. Én csak az előző típusról beszélhetek, azóta történtek módosítások a vizsgán itt-ott. Már az ezeket tartalmazó könyvet csatoltam.

Az origóról én is ilyeneket hallottam, köszönöm a választ!


13:41:

Reménykedtem, hogy valami pozitívat olvashatok a BME-ről... Köszönöm, hogy leírtad a véleményedet, a tapasztalatodat!

2017. júl. 23. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!