Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelet ez a mondat (német)?...

Mit jelet ez a mondat (német)? Mit jelenet a "sich's"?

Figyelt kérdés

Was erwartest du? Es sind Wilde. Die einen stehlen den anderen eine Ziege und ehe man sich's versieht, bringen sie sich gegenseitig um.


Trónok harca első rész 3. perc körül németül :D



2017. júl. 19. 10:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk most arra lettem figyelmes, hogy néha - itt is- tök mást mondanak, mit amit írnak, szerintem keresek új feliratot :D
2017. júl. 19. 10:37
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

"Mit vársz? Ezek vadak. Ellopják egymás kecskéit, s ha valaki hibázik, még egymást is megölik."


A németben vannak un. "visszahatós "igék.Visszaható ("sich-es") igék az olyan cselekvést kifejező igék, mely cselekvések visszahatnak a cselekvő személyére.


Pl. sich waschen- Ich wasche mich. - Mosakszom. / Mosom magamat.

2017. júl. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Rick Mave ***** válasza:
62%

#2) Az "ehe man sich's versieht" az egy német szófordulat és nem azt jelenti, hogy "ha valaki hibázik", hanem hogy "még jóformán körül se néz (v. észre sem veszi) az ember, és máris...".


Tehát a második mondat helyesen:


>> Ellopnak másoktól egy kecskét és jóformán körül se néz az ember és máris leöldösik egymást (ezért).

2017. júl. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Kik voltak azok az idióták, akik lepontozták az előbbi választ?


Merthogy az "ehe man sich's versieht" valóban azt jelenti, amit Rick írt:


[link]


Bár a lepontozók ugyse fogják érteni .... ahhoz ugyanis tudni kéne németül.

2017. júl. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Lepontoztatok engem is. Jól van, megkönnyebbültem. Ezek szerint valóban igazam volt, hogy nem tudtok németül és ebből eredően nem értitek a redensarten-index.de belinkelt értelmezését a fenti kifejezést illetően.
2017. júl. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Amúgy megvan magyarul is, ha nem megy a német, csak nem online:


A "8000 Germanizmus - Német szólások és kifejezések" (Terra, Budapest) szótárban 228. oldal, V87. > eher man sich's versieht = ...még jóformán körül se néz v. észre sem veszi az ember, máris...

2017. júl. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Zöld pacsi ment :)

2017. júl. 25. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!