Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Eszperantóban mi a különbség...

Eszperantóban mi a különbség a tio és a tiu közt?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a tiu-t használják úgy is, hogy "amelyik", de nekem a tio is ugyanezt jelenti.

2017. júl. 19. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyakorlatban én úgy ismertem ezt fel, hogy a "tio" az "az", és a "tiu" is "az", de míg a "tio" egy dolog, addig a "tiu" kiválasztás esetén használatos, pl. amikor sok autó áll az út mentén, és te rámutatsz a harmadikra, hogy "az az enyém" (a sok közül). Tio-t hallottam már fogalmakra is, illetve képleíráskor, amikor mindenből egy van, és csak úgy elmesélik, mi-micsoda.


Evildea youtube csatornáját javaslom, jó sokat tud beszélni :D kapaszkodni kell, hogy megértse az ember, de szerintem szórakoztató is.

2017. júl. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jah, és "tio"-t személyek esetén nem használunk, csak "tiu"-t (ahogy minden u végűt a tabella szavaknál).
2017. júl. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koran dankon!
2017. júl. 20. 19:53
 4/4 anonim ***** válasza:
:))))) Nedankinde!
2017. júl. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!