Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok kb. hány óra...

Mit gondoltok kb. hány óra nyelvtanulással lehet megtanulni a nulláról B2-es szintre németül?

Figyelt kérdés
150-160 óra kb?
2017. júl. 25. 07:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Biztos h nem. Ha vegiggondolod az iskolai tantervet, akkor...

En felso tagozatban kezdtem el tanulni az angolt.

5.-et ne vegyuk, mert akkor csak jatszottunk, legalabbis nalunk nem tanitottak.

6.-ban atmentem egy masik iskolaba, es az egy nyelvtagozat volt. Volt mit bepotolni. heti 4 ora, evi oraszam 144 volt! Ezt beszorzod 3-mal, az mar 432.

Es 3 ev tanulas utan nyelvtagozatra jelentkeztem ujra. Most heti 5 oram van. 1 ev alatt 180 ora.

Ha ezt osszeadod, az tobb mint 600.

Ha ugyi vagy, ezzel osszehozhatod, de szerintem ehhez tenyleg tehetseg kell. Van olyan osztalytarsam, aki 8ev tanulas utan rakta le. De ne add fel! Csak 150 ora erre tenyleg nem lesz eleg. Egyebkent ha letanultad a 150 orat, akkor kezded el erezni a fejlodest, es meg lesz a sikerelmenyed. Szoval. Hajra! :)

2017. júl. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én személy szerint 5.-ben kezdtem a németet (8 osztàlyos gimi), nyilván első évben csak szavakat, mondókákat tanultunk...majd 10.-ben nyelvvizsgát csináltam, illetve előrehozottan leérettségiztem.

Ha intenziven tanulod, akkor is rengeteg idő kell míg a 0-ról B2-re jutsz.

2017. júl. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Igen 160 óra alatt tanultam meg b2-es szintem, de ez a 160 óra csak a német társalgás órám volt emellett volt 80 óra nyelvtan meg 40 óra hallás utáni érzés. Úgy hogy kb 1 v napi 6 ora
2017. aug. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!