Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Uj szavak, szokincs bovitesre...

Uj szavak, szokincs bovitesre mi a legjobb modszer, sok youtube videot neztem ahol ellenzik a szotarozast, mivel keves ragad meg belole, akkor mi az ami bevallhat?

Figyelt kérdés

2017. júl. 26. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ők ellenzik, de szerintem ostobaság elfordulni a szótártól. Nyugodtan meg lehet nézni az ismeretlen szót. Aztán előbb-utóbb meg is ragad (mert valószínűleg többször is meg kell majd nézni).

Nem azt ellenzik amúgy, hogy magolj szavakat?

2017. júl. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen arra gondoltam. Hogy kinyitod a szotart es mesz elorol a vegeig, pl. 200 szobol a hosszas ismetlegetes utan igazan lehet hogy csak 2 szo marad meg.
2017. júl. 26. 21:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Én szótározás nélkül néztem az angol tartalmakat, először anhol felirattal (kb 3-4 hónapig) majd felirat nélkül.

Sokat ismétlik szituációkban álltalába a ugyanazokat a szavakat és egy idő után érteni fogod mit jelent a szó. Így gyakorlatilag úgy tanulod a szavakat, mondatkapcsolatokat mint egy kisgyerek.


Sztem nem fontos a szótárazás, de ha szeretnéd akkor nyugottan.

2017. júl. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A szótárazás a legrosszabb dolog. Hiába magolod be, főleg ha több jelentése is van egy szónak, vagy használják egy kifejezésben ahol teljesen mást jelent. Én azt ajánlom hogy nézz sok filmet angolul, sorozatot, mindenre angolul keress a google-ban, telefonod állítsd át angolra, híreket angolul olvass,olvass angol fórumokat pl: reddit. Youtube-ot ha nézel felejtsd el az összes magyart, csak angolt nézz (vannak egyébként olyanok, akik direkt könnyű szavakat használnak, egyszerű mondatokat, és így magyaráznak el rengeteg dolgot a nyelvtanról, ráadásúl a kiejtésük is remek, mert nekik ez az anyanyelvük).

Magolva sajnos nem lehet angolt tanulni. Persze letudsz tenni egy középfokút úgy hogy magolsz, de felső már nem menne.

Ha megszeretnél tanulni angolul, akkor felejtsd el a magyar dolgokat, csak barátokkal, családtagokkal beszélj magyarul. Minden más, ami csak lehet, az legyen angol. Én gyakran gondolkoztam angolul is még régen, főleg mikor utaztam valahova.

2 évig tanultam magántanárnál suli mellett (németes voltam), utána váltottam suliba angolra. De suliba már semmi új nem volt nyelvtan terén. 2 év múlva felsőfokút tettem le, úgy, hogy csak azt csináltam amit a legelején tanácsoltam. Persze a legfontosabb az előtt, hogy a nyelvtant tudd, utána jönnek azok amiket tanácsoltam.

2017. júl. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!