Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németetül hogy hangoznak ezek...

Attila1400 kérdése:

Németetül hogy hangoznak ezek a mondatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ha azt szeretném mondani pl Bàrcsak olyan munkàm lenne mint a tiéd vagy akkor ich hätte gleice arbeit wie deine?! Vagy bàrcsak olyan szüleim lennének mint nektek. Vagy bàrcsak én is mehetnék mint ö. Köszi!
2017. júl. 27. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:

óhajtó mondat a németben: wenn + alany + doch/nur/bloß... + többi mondatrész, végén a feltételes módú ragozott ige

(azaz KATI szórendben)

vagy: feltételes módú ragozott ige + alany + doch/nur/bloß... + többi mondatrész (tehát itt fordított szórend van)


Így a mondatok:

Wenn ich doch einen solchen Job hätte, wie du!

Hätte ich doch solche Eltern, was für welche ihr habt!

Könnte ich doch auch gehen, wie er!


Remélem, tudtam segíteni! :)

2017. júl. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Annyira profi vagy! Nagyon köszönöm. Kis nyelvtani alappal pàldákkal már érthető. Nagyon hálás vagyok köszönöm! Szép napot!
2017. júl. 27. 14:43
 3/5 A kérdező kommentje:

Az utolsó igy is hangozhatna nem?! Hätte ich doch auch gehen wie er!

Vagy bàrcsak én is elmentem volna mint ô!

Wäre ich doch auch gegangen wie er!

És ha bàrcsak én is eltudtam volna menni akkor?! Hätte ich doch auch gehen können wie er!

2017. júl. 30. 18:52
 4/5 anonim ***** válasza:

A "Hätte ich doch auch gehen wie er!" nem jó, helyesen így hangzana: "Könnte ich doch auch gehen, wie er!"

A másik kettő viszont tökéletes. :) Gratulálok, szerintem megy ez már! ;)

2017. júl. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a ràm szànt idôdet!
2017. júl. 31. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!