Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A magyarok miért ennyire...

A magyarok miért ennyire nyelvvizsga-fetisiszták?

Figyelt kérdés

Kint külföldön szinte sehol nem kérnek nyelvtudásról papírt (pár országban már dolgoztam), a magyarok meg mindenhez erőltetik.


Ráadásul sokszor csalnak vele, bűnszervezet épült rá a közelmúltban stb.

Még nagyobb baj, hogy akinek van is nyelvvizsgája, gyakran alig tud megszóllalni az adott nyelven.


Az ilyen cikkeket olvasva nektek nem megy el a kedvetek ettől a magyarokra jellemző rugalmatlanságtól és túlszabályozottságtól?


[link]



2017. júl. 27. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
1%
Neked se az eszed az erősséged :D
2017. júl. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1-es


Köszönöm a részletesen kifejtett állításokat és érvekkel alátámasztott szempontrendszert, amelyet kommentedben felállítottál és megvédtél.


Bizonyára mindenkinél okosabb vagy és szakmai vitákban is hasonló racionalitással vagy képes érvelni, mert hisz mindenki hülye, csak te vagy helikopter..

2017. júl. 27. 15:12
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Külföldön hol? Valószínűleg ott egy világnyelv az anyanyelv
2017. júl. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Mi külföldön élünk és itt kérnek nyelvvizsgát több munkához, az egyetemhez (vagy legalább emelt nyelvi érettségi), valamint az állampolgársághoz is.
2017. júl. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

Azért nagyobb esélyed van megszólalni az adott nyelven, ha képes vagy letenni egy nyelvvizsgát, mint ellenkező esetben. Én nem értem a nyelvvizsga körüli hisztit, persze, hogy egy zavaró körülmény tud lenni, de ha beszéled az adott nyelvet, akkor rászánsz egy délelőttöt és egy délutánt, és meg is van, máshogyan meg elég nehéz lemérni, hogy mennyire beszéled, sokkal egyszerűbb, ha van róla egy papírod, amit meglobogtathatsz. Sok mindennel csalnak, de akkor se lehet mit csinálni, ilyen erővel akkor ne legyen érettségi meg diploma sem, mert minden papírt képesek hamisítani az emberek.


Más országokban értelemszerűen azért nem fontos a nyelvvizsga, mert; világnyelvet beszélnek, és mindenki megérti őket, vagy mert a külföldi munkáltatónak még jobb is, ha nem beszélsz annyira jól, jobban ki vagy neki szolgáltatva, úgyhogy biztosra mehet, hogy tényleg azt fogod csinálni, amit elmutogat neked, vagy pedig egyszerűen csak olyan olcsó a munkaerő, hogy nem érdekli. Továbbtanuláshoz pl IELTS kell Angliában.

2017. júl. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
Nem a nyelvvizsga az egyetlen olyan terület, ahol nem a valós tudás számít, hanem a pecsétes papír. Nagyon régóta így megy, és nem is reménykedem abban, hogy változni fog a helyzet. Önmagában ez még nem is lenne akkora baj, ha nem lenne ilyen elképesztően rossz a nyelvoktatásunk. Azzal egyetértek, hogy beszéljenek a diákok idegen nyelveket (ez ma már elengedhetetlen), de az nem állapot, hogy a kötelező papírt jóformán csak az tudja megszerezni, aki magántanárhoz/tanfolyamra jár, vagy eltölt pár évet külföldön. Mire való egyáltalán az iskola, ha semmilyen használható tudást nem tud átadni a diákoknak?
2017. júl. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk mindig is szerették a papírmunkát, nem csak a nyelvvizsgáknál hanem úgy általánosságban. Most lehet, hogy az tényleg csak egy cetli és nincs mögötte valós tudás, de látatlanban egy bizonyítvánnyal rendelkező ember még mindig nagyobb valószínűséggel fog érteni az adott dologhoz.


Nem biztos, hogy teljesen komolyan gondolták ezt a nyelvvizsga követelményt. Addig még sok minden változhat, szerintem nem ebben a formában fogják megvalósítani.

2017. júl. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
megnyugtatlak,kb sehol nemtudsz elvegezni egy egyetemet nyelvvizsga papirok nelkul(C1-C2) , vagyis itt nemetben biztos nem es angliaban sem :)
2017. júl. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Jó, akkor kifejtem:

Nem csak mi magyarok vagyunk fetisiszták, csak kicsit el vagy tévedve.

Külföldre ha kimész mondjuk Németországba, akkor persze, hogy nem kérnek német vizsgáról papírt, de ha már úgy mennél, hogy te beszélsz olaszul is, akkor már kérik.

Egyébként meg nem tudom mi bajod van.

Ha olyan jó vagy miből tart levizsgázni?

Az állam még ki is fizeti a díját.

2017. júl. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérnek mindenhol. Én jelentkeztem több külföldi egyetemre is (Dánia, Hollandia, Németország) és bizony kértek nyelvvizsgát, felsőfokút. Nem tudom, miről beszélsz.

És nem is értem, mi a bajod tulajdonképpen. Ha beszélsz egy nyelvet, akkor nem fáradtság megírni egy írásbelit meg egy szóbelit. Az angol nyelvvizsgámra konkrétan semmit nem készültem, azt sem tudtam, mik a témakörök. Németből előtte azért rákészültem, mert az kicsit nehezebben ment.

Hogy jönnek ide a bűnszervezetek? Ha tudod használni az adott nyelvet, akkor nem kell csalnod. Ha meg kell, az már régen rossz.

“Még nagyobb baj, hogy akinek van is nyelvvizsgája, gyakran alig tud megszóllalni az adott nyelven.” Azért ha valóban alig tudna megszólalni, akkor nem ment volna át és valószínűleg akiknek nincs nyelvvizsgája, azok még kevésbé tudnak megszólalni.

Hiába vagy lusta és próbálod bebeszélni magadnak, hogy “minekazúccsekell”, szükséged lesz rá, külföldön meg PLÁNE.

2018. júl. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!