Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljam meg az angol...

Hogyan tanuljam meg az angol igeidőket?

Figyelt kérdés

Most megyek gimnáziumba,de még mindig nem tud rendesen az igeidőket :/ Eddig kb.3 tanárnál jártam,de nem nagyon tudtak segíteni.A mostani tanáromnál viszonylag ment(viszonylag...),de még mindig nem nagyon értem.Néha csak úgy jön,hogy most akkor ezt így kell és el is szoktam néha találni.Sorozatokat és online játékok chatjét figyelve van amit kezdek kapizsgálni,de még mindig nem megy rendesen.


Leginkább a mondatok fordításával van gondom(magyarról angolra egyáltalán nem megy)

Érdekes módon ha karikázni kell( adott egy mondat és az egyik igéjét kell a megfelelő alakba tenni,vagyis a felsoroltak közül kell kiválasszak egyet)

Ez pl.megy,de ha már nekem kell írni,akkor már nehezebb a dolog számomra.

A beszéd sem az igazi,de azért érthető vagyok.Egyszerűbb mondatokkal egészen jól kommunikálok pl.játékokban a külföldiekkel.Szóval rövid csevegések mennek,de történetet már nem nagyon tudnék mesélni.


Nekem ez elég furcsa,nem tudom hogy miért van...


Hogyan tudnám megtanulni rendesen az igeidőket ?Hogyan lehetne változtatni a fent leít dolgokon ?


A segítséget nagyon köszönöm !


2017. júl. 29. 18:24
 1/2 anonim válasza:
100%
Szia! Nekem is voltak problémáim az igeidőkkel anno, nem igazán értettem, hogy mikor melyiket kell használni. Nekem például az segített, hogy kigyűjtöttem az összes igeidőt egy táblázatba. Külön a múltat, jelent, jövőt, majd odaírtam az alakokat, meg hogy melyiket mikor kell használni. Például a Past Simple-nél odaírtam, hogy akkor használjuk, amikor a cselekvés már lezárult. Amikor gyakorlod az igeidőket, először nyugodtan vedd elő a táblázatot, keresd ki a megfelelő igeidőt, gondold végig, miért pont az a megfelelő a mondat kiegészítéséhez. Egy idő után rögzülni fog a táblázat nélkül is. Nekem például ez bevállt. Remélem tudtam segíteni!
2017. júl. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szorgalommal
2017. júl. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!