Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti a skandinavisztikát vagy...

Ti a skandinavisztikát vagy finnugrisztikát választanátok?

Figyelt kérdés

Hamarosan felvételiznem kell majd, és nem tudok dönteni. Már az összes gyikes kérdést olvastam a témában (meg külön is utánajártam).


Szóval a skandinavisztika nagyon érdekel, de inkább a mitológiájuk és az ókori-koraközépkori történelmük. Azért a nyelveiket is szeretem, egyiket már tanulom önszorgalomból.

Viszont érdekelnek a kisebb finnugor nyelvek, és úgy érzem, ha ezt választanám, akkor tudnék tenni valamit a kihalásuk ellen. Nem tudom, ez igaz-e. Meg itt elsősorban finnül vagy észtül lehet tanulni, ami nyelvek tetszenek, de nem fogtak meg annyira mint a kisebb 'rokonaink' vagy a skandinávok. És szívesen utánajárnék részletesebben is, hogy mennyire vagyunk rokonok, mert még mindig kb ahány ember, annyiféle vélemény.

Kicsit Közép-Ázsia is érdekel, de az végképp kívül esik mindkét téren.


De a legfőbb kérdés az, hogy egy ilyen szak (legalább mesterfokú) elvégzése után hol van lehetőségem elhelyezkedni? Mit tudnék foglalkozni velük?

Az igaz, hogy ha kutatónak mennék, akkor nőként hátrányom lenne (pl a szülés miatt kimaradó évek miatt)?



2017. júl. 30. 13:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
lehetsz nyelvész , tanár , tolmács , idegenvezető ... minden csak a szorgalmadtól függ , ha megtanulsz pld észtül és finnül is ne gondold hogy nem lesz munkád ☺ , a nyelveken beszélő ember mindig eltud valamerre helyezkedni ! Sok sikert , és azt válaszd amelyik jobban érdekel , ebben mi nem segíthetünk , de a kettő együtt sem elképzelhetetlen , mindem csak tőled függ ☺
2017. júl. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
19%
Én a skandinávot választanám. A finnek és rokonaik nem érdekelnek. Semmilyen téren nincs közöm hozzájuk. A skandináv nyelvek pedig ezerszer hasznosabbak
2017. aug. 1. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonlóan vagyok most én is... :) Te végül melyiket választottad és hogy tetszik? :)

2018. okt. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!