Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Prepozíciók? Mindkétféleképpen...

Prepozíciók? Mindkétféleképpen helyes?

Figyelt kérdés

Pl. before esetén, ha azt mondom

a) Turn left before reaching the school vagy

b) Turn left before we reach the school


és mondjuk by esetén

a) Once I was run over by a car being pushed by two men

b) Once I was run over by a car which was being pushed by two men


2017. aug. 17. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mind a négy mondat jó.
2017. aug. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2a-nál inkább úgy mondanám, hogy "Once I was run over by a car pushed by two men". De nyelvtani szempontból helyes.
2017. aug. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Az elsőnek a másodikja csak pongyolán értelmezve bírhatna ugyanazzal a jelentéssel, de a használati utasítás pongyola értelmezésétől esik le a repülőgép. :) Mert ugye épp azt mondjuk valakinek, hogy te, aki bárhol jársz a világegyetemben, fordulj balra, mielőtt mi az iskolához érünk. :)
2017. aug. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Mindegyik jó.

prior to we reach the school

on one accassion

2017. aug. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Helyesen "prior to (us) reaching the school": ezt olyankor szokás mondani, amikor a későbbi dolog ténylegesen be is következik (nem úgy, mint itt).

Helyesen "on one occasion": leginkább az "egyik alkalommal" szókapcsolathoz hasonlít. Ha csak a balesetről van szó, más alkalmakról nem, akkor nem alkalmazható.

2017. aug. 19. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha már a helyes szó megjelent, akkor, bocs, félhelyes az (us), helyes az (our). :)
2017. aug. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hú, köszi a válaszokat! :)

#3 válaszolónak: sajnos én éppen ezekre a kis nüánszokra nem érzek rá magamtól, és ezt a magyarázatot még nem is láttam. Kifejtenéd, hogy present simple ebben az esetben miért értelmezhető úgy, hogy kb. bárhol járhat az adott személy, szemben az ige gerund formájával? Köszi!

2017. aug. 20. 18:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom jobban elmagyarázni, szerinted van értelme annak, hogy te mész, mész, és amikor mi majdnem az iskolánál vagyunk, akkor telefonálunk, erre te meg balra fordulsz?
2017. aug. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Jaa. Én úgy értelmeztem a mondatot, hogy egy autóban ülünk, és pl én mondom ezt a sofőrnek :)

De így már értem, hogy mire gondoltál.

2017. aug. 20. 20:29
 10/10 anonim ***** válasza:
Ő nem a gerundra, hanem a “we” névmásra utalt. Szövegkörnyezet nélkül nem feltételezhető, hogy mi egy autóban ülünk azzal, akit instruálunk, hogy forduljon balra, de a gerund (névmás nélkül) csak a végrehajtó személyre vonatkozhat. Ha ott van egy “us/our” a gerundos mellékmondatban is, akkor ugyanaz a probléma, mint gerund nélkül.
2017. aug. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!