Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sorozatokból mennyire lehet...

Sorozatokból mennyire lehet nyelvet tanulni? 17/f

Figyelt kérdés
Szeretnék jobban megtanulni szlovákul, középszinten már megy, de még szeretném fejleszteni. Ha olyan sorozatokat nézek szlovák szinkronnal amiket már láttam magyarul abból is tanulhatok valamiket? (pl Ncis, Dr House...)

2017. aug. 17. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Szlovák feliratot is tegyél be hozzá, szóval simán.
2017. aug. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Rengeteget lehet így tanulni. :) Én németből voltam egy éve olyan gyenge felsőfok szinten, és akkor kezdtem el németül sorozatokat nézni (Így jártam anyátokkal volt a legelső). Azóta már vagy az ötödik sokévados sorozatot nézem, és nagyon megéri. :) Egy csomó kifejezést megtanultam, sokat fejlődött a hallás utáni értésem. Eleinte nehezen értettem meg az apróbb poénokat, és rendesen le is fárasztott háromnegyed óra sorozatnézés, viszont mostanra mindent megértek, és ugyanúgy szórakoztat, mintha magyarul nézném. Az is megesik - mivel épp kórházi sorozatot nézek -, hogy egy orvosi szakkifejezést csak németül ismerek, magyarul nem. Ja, és azóta sikerült letennem a felsőfokút is, ahol a hallás utáni értésem hibátlan lett (ez pedig a sorozatoknak köszönhető). Középfokon már nyugodtan el lehet kezdeni a sorozat- és filmnézést, hajrá! :)
2017. aug. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Németből felsőfok te jó ég örültem ha órán a 2-est megkapom messze a legnehezebb nyelv az összes közül az angol ahhoz képest piskóta..
2017. aug. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző : A német csak az elején nehéz, felfelé haladva már könnyebb mint az angol. És amúgy a szlovák nehezebb


Kerdezonek: igen , nagyon jó ötlet

2017. aug. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#3

Pont az angol nehezebb, mint a német. A német kiejtésben legalább van logika és nincs 12 igeidő sem. Sok magyar csak beképzelten hiszi, hogy jól tud angolul, közben Pákó stílusban beszél. Az angol és magyar hangkészlet alig fedi egymást. A németet sokkal jobb kiejtéssel beszéli egy átlag magyar. Én német nyelvű országban születtem és elég sok évig ott éltem. Az angolt ovitól tanulom anyanyelvi tanároktól. Csak van összehasonlítási alapom. A német könnyebb nyelv. Csak a lusták nem tudják jól megtanulni, mert fenék kell a szabályokhoz.

2017. aug. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nézd a Horná Dolnát. Az eredetileg is szlovák. Az alapján forgatták újra a magyarok a Mi kis falunkat. A sztori ugyanaz, a párbeszédek legnagyobb része szintén.
2017. aug. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Csak a Horna Dolnat nem tudom honnan tölthetném le. A House-t és az NCIS-t le tudtam tölteni egy bizonyos ulozto.sk oldalról
2017. aug. 18. 10:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Meg lehet nézni a Markíza honlapján online:

[link]


amúgy meg

www pont topserialy pont to

2017. aug. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Középszinten már van annyi tudásod, hogy megértsd a sorozatokat csak még nem ismered fel a szavakat. Felsőfok hallott szövegértésére nagyon jól fel lehet vele készülni. Akkor érted el a szintet amikor már gond nélkül végig tudsz nézni egy filmet felirat nélkül.

Már nem emlékszem hány százalékos lett a vizsgám de a hallott szövegértés részét gond nélkül teljesítettem.

2017. aug. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!