Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanilag helyes, amit...

Nyelvtanilag helyes, amit írtam? (angol)

Figyelt kérdés

I think that Ana and Theo are married, they might have come

from different countries. Xavier and James might be their

stepchildren. I think that they are brothers, and they have a different nationality than Ana and Theo.


Köszi a választ!


2017. aug. 28. 18:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
39%
Helyes.
2017. aug. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
12%

Nem helyes.

Peldaul a different elè nem kell "a"

Es nem stepchildren hanem stepchild.

2017. aug. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
De ketten vannak, akkor nem plural?
2017. aug. 28. 19:30
 4/22 chtt ***** válasza:
69%

De, ha ketten vannak stepchildren.

(Halk, bátortalan kérdés: ha úgy kérdezünk, hogy "what nationality are you?", akkor jó a 'they have different nationality'? Nem "they are different nationality"?)

2017. aug. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

"they have a different nationality than Ana and Theo"

ezzel mit akarsz mondani?

ha jól értelmezem, "than" helyett "like" lesz.

2017. aug. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
De miért van might?
2017. aug. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
69%

Jókat lehet tanulni, kár, hogy pár év alatt elfelejtem, ha nem használom. :)

Az Oxford Advanced szerint lehet a nationalityt használni

what is...

he has...

sy of...


A different than meg említett szótár szerint inkább US használat, de járatos.

2017. aug. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 chtt ***** válasza:
51%

Mindig tanulok valamit. :)

Affenyőbe, az én Oxford Advanced szótárkám nem ír ilyesmit, pedig 2015-ös és vastagabb, mint én (csak a "She has dual ~" van benne az általad említettek közül). Majd jól kivágom. :D Viszont a "different than"-t megtaláltam. Talán mégis megkegyelmezek neki. :DD

2017. aug. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
23%

ebben az esetben szerintem nem than...

than akkor használatos, ha összehasonlítás van pl. bigger than

2017. aug. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
70%

Kedvedért kimásoltam a netes Oxfordból:

Different from, different than, and different to: are there any distinctions between these three constructions, and is one more correct than the others? In practice, different from is both the most common structure, both in British and US English, and the most accepted. Different than is used chiefly in North America, although its use is increasing in British English. It has the advantage that it can be followed by a clause, and so is sometimes more concise than different from: compare things are definitely different than they were one year ago with things are definitely different from the way they were one year ago. Different to is common in Britain, but is disliked by traditionalists. The argument against it is based on the relation of different to differ, which is used with from; but this is a flawed argument which is contradicted by other pairs of words such as accord (with) and according (to)

2017. aug. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!