Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tudtok erre mondani?

Mit tudtok erre mondani?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most kezdtem egy erős gimit, angol, franciát tanulok. Szeretnék már 10.re letenni egy középfokú vagy felsőfokú angol vizsgát. Mennyire nehezek ezek? 4 évig tanultam angolt, sajnos rossz könyvből tanítottak, rosszul. Ezért is gyatra az angolom. Eltudom beszélgetni angolul írásban, de már szóban nehezebben, ott is nyökögősen. Főleg a szókincsem kicsi. Az sokat segít ha angolul és magyar felirattal nézek sorozatokat és filnemeket? Vagy nem elegendő beérni a többieket?

Ajánlanátok a külön tanárt? Szerintetek sokat segítene 1 vagy 2 év alatt? Vagy annyira sincs szükség? Mennyit kéne tanulni ott, hogy elegendő legyen egy felsőfokura?


Minden embert meghallgatok szívesen, nagyon fontos ez számomra, szval kérlek mindenki segítsen aki ért ehhez... KÖSZI!👆😀



2017. szept. 1. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
A felsőfokúba beledöglenél, ha tizedikig akarod elérni azt a szintet. Inkább célozd meg a középfokút, jobbat tesz az egészségednek. Inkább legyen egy erős középfokúd, mint egy harmatgyenge felsőd.
2017. szept. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 cathilina ***** válasza:
49%
Angolul, magyar felirattal filmekből max kiejtést tanulhatsz, a szókincsedet nem nagyon bővíti. El tudod képzelni, hogy hallasz egy szót, amit nem értesz, megjegyzed a kiejtését, valahogy sikerül lebetűznöd, és rákeresel? Nem azért, mert benned nem bízom, de én biztos túl lusta lennék ehhez. Nem rossz ötlet, de önmagában kevés. Szerintem próbálj előbb csak olvasni, azzal bővül annyira a szókincsed, hogy megértsd az angol feliratot. Utána mehetsz a sorozatokra a pontos kiejtésért. Ha van valaki, akivel beszélgetni tudsz, az is jó. A nyelvtan nem tudom, mennyire megy, de kapni olyan tankönyveket, amiben megvannak a megoldások is. A felsőfokút szerintem is hanyagold, ha eddig nem nagyon tanultál angolt, mostantól pedig semennyire nem fogsz, elég nagy kihívás az a közép is.
2017. szept. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Felsőfokú mennyire nehéz?
2017. szept. 1. 14:48
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

én nyolcadikos koromban tettem le a középfokú nyelvvizsgát, de már első osztályos korom óta tanultam angolul és nagyon jó tanárom volt, emellett jártam egy fél évet magántanárhoz is. nem teljesíthetetlen a középfokú nyelvvizsga az esetedben, de a felsőfokút nem ajánlom, oda kellő élettapasztalat is kell a véleményed kifejtéséhez (eutanázia, terhességmegszakítás, gazdasági kapcsolatok...).

a középfokú nyelvvizsgához azt tanácsolom, hogy a nyelvvel kelj és feküdj le: minden kütyüt, honlapot állíts át angolra (FB, telefon, játékok nyelve), olvass angol híreket, angol könyvet, a filmeket és sorozatokat angolul nézd, a magyar feliratot felejtsd is el (eleinte oké, de utána válts át angol feliratra, majd hagyd el), próbálj meg angolul gondolkodni. amit nem értesz, azt szótárazd ki, rengeteg hasznos kifejezés és szókapcsolat van a filmekben és a hírekben egyaránt. mindemellett naponta szánj időt a tanulásra és gyakorlásra. magántanárt is keress fel, vele a szóbeli és írásbeli kommunikációt tudod fejleszteni. együtt ki tudjátok választani, hogy melyik nyelvvizsga a legjobb neked, és mikor tudod bevállalni. ha megvan, melyik típusú nyelvvizsgára mész, akkor a könyveikből gyakorolhatod a tesztsorokat.

magántanárhoz én a helyedben mindenképp elmennék, az, hogy mennyi időt járnék oda, az attól függ, mennyit tudsz és mennyire vagy szorgalmas.

2017. szept. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, rengeteget segítettetek! Főleg az utolsó...😀👆
2017. szept. 1. 15:14
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Felődokú nem egyszerú . Én most érettségizek szakma utáni 2éves érettségi . Emelt számban vannak a német óráim , mellete nyelviskolába járok 10-es korom óta . Mert az iskolában ahova jártam nem volt német oktatás rendesen .
2017. szept. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!