Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan induljak el, ha online...

Hogyan induljak el, ha online angol nyelvtanár szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Angolul már tudok, 3 évet éltem külföldön, doktori disszertációt illetve különböző angol nyelvű publikációim vannak. Tanítottam már angolt korábban. Nyelvtanári végzettségem viszont nincsen. Mit javasoltok, hogy kezdjek neki? Honlap? Logó? Minden értelmes segítség jól jön, köszönöm!!
2017. szept. 2. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Van több éves tanítási tapasztalatod? Mert a végzettség hiányát valamivel pótolni kell. Én már csak online tanítok, de előtte dolgoztam gimnáziumban, nyelviskolában, cégnél, illetve magánban. A neten még több referenciát kell felmutatnod, ha ki akarsz tűnni a tömegből, főleg angolosként. Az első lépés a honlap, ami profi kell hogy legyen, és foglalkozni kell vele, hogy keresésre téged hozzon fel. Ebben segít pl. a blog írása. Ezt követően hirdetni kell nagyon sok helyen. Az is fontos, hogy számlaképes legyél, még ha a tanulók nem is kérnek számlát, de a netes fizetésnek nyoma van, nem úgy, mint az otthon megtartott óráknak. És nagyon rugalmasnak kell lenni.
2017. szept. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! 4 éve tanítok, persze nem mindig angolt tanítottam. Szerinted a TEFL az hasznos lehet? Illetve szerinted mennyire lehet megélni csak online tanitasbol? Lehet erre alapozni vagy inkább csak mint mellékállás?
2017. szept. 3. 01:04
 3/6 anonim ***** válasza:
A nyelvtanári végzettséget kéne megszerezni. Anélkül én nem bíznék meg benned.
2017. szept. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor csinálok egy TEFL-t. Az ilyen angol tanári jogosítvány.
2017. szept. 3. 10:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, a TEFL az jó ötlet. Én ritkább nyelvet tanítok, úgyhogy nincs olyan nagy konkurencia. Tanítás mellett fordítok is, illetve egy iskolában dolgozok heti pár órát. Arra fel kell készülni, hogy vannak holt időszakok, pl. Karácsony környéke, illetve nyár a nyaralások miatt. Nyárra érdemes intenzív órákat hirdetni, egy kis kedvezménnyel.
2017. szept. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi neked is! Amikor tanítottam, nekem sem tetszett, hogy vannak a hold időszakok. De akkor inkább érdemes ezt kezdetben mellékállásban csinálni, és később, amikor már jobban megy, akkor csak ennek élni? Illetve hogyan veszitek rá a hallgatóitokat, hogy nálatok maradjanak és minden héten járjanak?
2017. szept. 3. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!