Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német tanulása egyedül hogyan?

Német tanulása egyedül hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudtok olyan könyveket, weboldalakat mondani aminek a segítségével egyedül megtanulhatnám az alapokat a német nyelvben: ragozás, névmások, igeidők usw.

Hallottam a Duolingóról. Mivel az angol már jól megy talán ez sem lehet egy rossz ötlet.

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. szept. 5. 07:03
 1/6 anonim válasza:
100%
Szia! Én a nyelvora.com-ot ajánlanám, ott nagyon sok német szó megtalálható és még nyelvtan is van ott. Egyetlen hátránya, hogy németül beszélni nem nagyon tanít meg, inkább csak a szavakat tanulod meg a segítségével. A Duolingo nem olyan rossz, annak pedig az a hátránya, hogy nem indokolja meg, hogy miért rossz válasz, csak kijelzi, ha rosszat írtál. Remélem tudtam segíteni! :)
2017. szept. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

szüzesség , szerelem , szex? XDDDD Ez hogy jön ide? :D

Ezek a szerinted legkeresettebb témák és ezért sokan látják a kérdésed? :D :D


Amugy a doulingo nem rossz , de messzire nem jutsz vele:/ Talán könyvekből jobban megy. Nézz utánuk neten hogy német nyelvtanulás kezdőőknek stb.. vaagy. Keresel egy némettanárt. Ja meg ha már kicsit megy a német akár kérheted egy veled egykorú valóban német segítségét , akivel beszélgetsz esetleg kijaviit stb.. ☺

2017. szept. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
49%
Én inkább tanárhoz mennék doulingo is ad valamit de annyit azért nem mint egy tanár de kezdésnek jó. Azért írtad ezeket kulcsszónak mert akkor többen nézik a kérdést?
2017. szept. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
34%

Elsősorban a szókincs a fontos. :) ehhez a BabaDum - ot ajánlanám. :) Egyszerű, de hasznos alkalmazás. :) A kiejtésnek is szintén nézz utána, mielőtt belekezdenél. :) Annyire nem bonyolult, meg van pár szabálya. :)

Például:

ei = á

ie = i

v = f

satöbbi :)

2017. szept. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kallay válasza:
72%
Duolingo szuper
2017. szept. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Van pár nagyon király könyv és az egyiket tudom nagyon ajanlani!

Maklári Tamás: Német nyelvtani ABC

Én ezzel készülök az idei (előrehozott)érettségimre és teljesen érthetően magyaráz.

A szókincs fejlesztésre a Quizlet nevű alkalmazást ajánlom.Ott többnyire más emberek által feltöltött szókártyák vannak

(pl:én is kiírom a tankönyvemből a szószedetet oda így számomra könnyebb a tanulás, bár nem árt leellenőrizni a a szavak helyességet, mert előfordul,hogy valaki elgépel valamit) Rengeteg tankönyv szószedete van fent, bár az App/Oldal regisztrációhoz kötött.

Ha már van szókincsed és esetleg szeretnél érettségizni vagy csak folyamatosan beszélni általános témákról egy másik könyv is van: Füleki Tamás-Sárvári Tünde: Színes kérdések és válaszok német nyelvből (van B1 és B2 szinthez).

Nem ajánlom hogy rengeteg könyvet összevásárolj mert tök máshogy írjak le ugyanazt és bele fogsz zavarodni! Legyen 1-2, ami tényleg jó...én ezeket tudom jó szívvel ajánlani.Az áruk is elég elfogadható.

Az internetes oldalakkal én személy szerint nem vagyok kibékülve, nekem nem jött be, de neked hátha.

Sok sikert a tanuláshoz! :)

2017. szept. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!