Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire hasznos James W....

Mennyire hasznos James W. Heisig Megjegyezhető kandzsik című műve?

Figyelt kérdés

Egy könyvesbolt honlapján találkoztam vele, a japán nyelvkönyv rovatban, és az ott leírtak alapján, elégé szimpatikusnak tűnt. Viszont, nem tudom, hogy a valóságban is ilyen egyszerűen működik-e a dolog. Van valakinek gyakorlati tapasztalata vele? Tényleg olyan hatásos? Milyen gyorsan lehet vele haladni? (Ha lehet, azt is tüntesd fel kérlek, hogy mennyi időt szántél rá egy nap átlagban)

Úgy kezdtél neki, hogy ismertél már egy-két kandzsit, vagy a legelsőt is ebből tanultad meg?



2017. szept. 7. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen. Én jelenleg a harmadik részénél tartok, és azt kell mondjam, ninca valami jó memóriám. De az eddig tanult 500 kandzsiból az összeset felismerem, valamint a nagy részét pontosan le is tudom írni. Ajánlom neked az Abroad in Japan csatorna videóját, angol ugyan, de nagyon dicséri a könyvet, és a komment szekcióban is többen számolnak be sikerekről. Sok szerencsét a tanuláshoz^^
2017. szept. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak ajánlani tudom. Én is ezzel a könyvvel tanultam a kanjikat, mind a 3000-et, amit az első és a harmadik kötet lefed. Ennél többe szaknyelvi szövegeken kívül nem is futsz bele.

Én 3 hónap alatt vettem végig az első kötetet, ami 2000 jel, ez azt jelenti, hogy napi 25-30 kanjit tanultam egy nap. Gyakorlatilag egész nap a könyv fölött ültem, mert közben folyamatosan ismételtem is, szóval így azért húzós volt. De szerintem 10 jel naponta még esetleg suli vagy munka mellett is tartható.


Csak tisztában kell lenni vele, mi a célja a könyvnek. Az olvasatokat nem tanítja, csak a jelentést és írást, és fontos, hogy a megadott sorrendben kell haladni, szóval lehet, hogy egy ritka jel, mint pl. a "jóslás" előbb kerül sorra, mint egy jóval hasznosabb, mint pl. a "dolgozik". Ezért nem szabad türelmetlennek lenni, csak következetesen sorban haladni előre.

Az előszót, bevezetőt mindenképpen olvasd el.


Amúgy a könyv által bemutatott módszer az agykontrollban használt "memóriafogas" módszerhez hasonlít, erről a módszerről is találhatsz a YouTube-ön videókat. Érdemes belenézni, hogy értsd mi a lényege, úgy jobban tudod alkalmazni.

2017. szept. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat.

Viszont, lenne egy-két kérdésem:

Ha számítástechnikai szakszavakhoz keresek majd megfelelő kanjikat, milyen könyvre lesz szükségem?

2-es válaszoló, jól értelmezem, hogy akkor nincs is szükségem a második kötetre, csak az elsőre meg a harmadikra?

2017. szept. 9. 16:31
 4/5 anonim ***** válasza:

A második kötet az első kötetben bemutatott jelek "on" olvasatának megjegyzésére kínál ötleteket. A lényege, hogy egyes hasonló részelemeket tartalmazó jelek mindig ugyanolyan olvasattal állnak. De sajnos a jelek csak kis részére alkalmazható, a "kun" olvasatot így is úgy is meg kell jegyezni, illetve általában nem nagy dolog szótanulással megjegyezni az olvasatokat, szóval én nem láttam nagy hasznát. Csak átlapoztam végül. Belenézni érdemes, de megvenni nem biztos, hogy szükséges.


A szakszöveggel meg ráérsz akkor foglalkozni, ha már egy erős középfokon vagy felsőfokon vagy a nyelvvel. A számítástechnika fiatal tudomány, ezért valószínűleg új kanjikat nem vezettek be hozzá. Ha vannak szakszavak, azok a meglevő kanjik új összetételei (ekkor az egyes jelek jelentéséből általában kikövetkezhető a szó jelentése) avagy ami gyakoribb, hogy katakanás átírással az angol szakszavakat használják. Pl. キーボード (keyboard), オペレーションシステム (operation system) vagy rövidítve オーエス (OS) stb. Külön könyv nem kell hozzá. Keresel ilyen témájú szövegeket a neten, és kész.

2017. szept. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors, és kimerítő választ.:) Az ajánlásaitoknak köszönhetően, hamarosan be fogom szerezni az első és harmadik kötetet. Remélem, tényleg olyan jó, mint írtátok.

Mindkettőtök válaszaira nyomtam egy zöld kezet.

2017. szept. 10. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!