Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez milyen szintű német nyelvtu...

Ez milyen szintű német nyelvtudásnak számít? Hogyan javíthatom az aktív nyelvtudásomat?

Figyelt kérdés

Valamennyire tudok németül, de elsősorban passzív nyelvtudásom van.


Az alábbi szöveget egész jól el tudom olvasni:


[link]


De beszélni, írni németül csak nagyon alap dolgokat tudok.


Szerintetek milyen szinten lehet a némettudásom? Hogyan javíthatnám az aktív nyelvtudást?



2017. szept. 11. 21:11
 1/1 anonim válasza:
Ez már egy egész jó kis szöveg, ha ezt érted a szövegértésed már elég jó, egy erős B2. Legegyszerűbben úgy derül ki, ha megcsinálsz egy közép meg egy emelt német érettségi feladatsort. Ha az emelt sikerül, az már megvan B2 középfok. A szóbeli részét sajnos nem tudom, hogyan tudnád ellenőrizni. Sajnos nekem is az megy a legnehezebben. Az a helyzet, hogy hiába tanulok 12. éve németet, nem tudok reflexből válaszolni. Míg angolul, ha helytelenül is, de szinte azonnal reagálok, pedig azt csak a netről tanultam.
2017. szept. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!