Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kinek mi a véleménye az ELTE...

Kinek mi a véleménye az ELTE nyelvtanfolyamairól? Mennyire hatásosak? A tanfolyamok segítenek abban, hogy legkésőbb az 5. év végére letudjak rakni legalább egy középfokú nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el a héten az egyetemet. Rólam tudni kell, hogy - sokakkal ellentétben - én korábban szakközépiskolába jártam, ahol csak angolt tanítottak. Ugyan abból már egy középfokúm, de a mesterdiplomához majd szükségem lenne egy másik nyelvből is egy középfokra vagy angolból felsőfokra. Nos én ha lehet akkor inkább az előbbi opciót választanám, mert általában jobb esélyekkel indul az a munkaerőpiacon, akinek két nyelvből is van nyelvvizsgája, továbbá az angolt sokak szerint eléggé nehéz felsőfokra feltornászni, mert ott már mélyen kell tudni a dolgokat, szinte anyanyelvi szinten. Éppen ezért második nyelvként németet vagy franciát tanulnék (mivel még azok a leghasznosabbak Európában) és ha lehet akkor itt az ELTE-n. Ugyan a tanfolyamok már holnaptól indulnak, de még egy hét csúszás belefér, éppen ezért még időben kell jelentkeznem. A szakon lévő képzés 3 év alapból és 2 év mesterből állna, ha lehet én majd legkésőbb a 4. évvégén szeretnék nyelvvizsgázni hogy ne az utolsó évre maradjon ez, továbbá szeretnék még egy félévet kint tölteni valamelyik országban Erasmus program keretében.


Mennyire készít fel a tanfolyam arra hogy az ott szerzett tudásból képes legyek középfokot csinálni és ne kelljen még emiatt külön magántanárhoz vagy más tanfolyamra járnom?



2017. szept. 17. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem konkretan a kerdesedre valaszolok, de szerintem ha 5 evet adsz magadnak, es szorgalmasan kitartoan tanulsz, nemetbol biztosan le fogsz tudni rakni egy nyelvizsgat, akkor is, ha pl otthon tanulsz es neha neha alkalmazol egy magantanart.
2017. szept. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bocs, ez ingyen van

ez a képzés?

2018. szept. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!