Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek van esélyem...

Szerintetek van esélyem letenni a CAE-t egy éveb belül? 17/f

Figyelt kérdés
11.-es vagyok, szeretnék külföldre menni egyetemre, amihez szeretnék Cambridge nyelvvizsgát letenni. Most nagyjából b2 szinten vagyok, talán kicsivel felette. Idén heti négy angolom lesz csak, ez kevés, tehát szeretnék járni felsőfokra felkészítő nyelvtanfolyamra, majd nyáron olyanra ami direkt a CAE-re készít fel. Ezen kívül olvasok, ha nem is sokat, de rendszeresen angolul, nézek filmeket, sorozatokat. Ha következő nyáron, vagy legkésőbb ősszel le szeretném tenni a nyelvvizsgát, mennyire kell sokat tanulnom? Nagyon húzós lesz?
2017. szept. 24. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:

B2-ről egy jó CAE-re elég nagy a szintkülönbség, szerintem már most kezdj el tanulni esetleg fizess be heti egyszeri magántanárra.


Annak mindenképpen járj utána, hogy adott egyetemen mik a feltételek, nekem anno CPE-t nem fogadtál el mert csak D osztályzatot kaptam.

2017. szept. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
No de a D az nem eredmény volt, hanem eredménytelenség... "Results are reported as three passing grades (A, B and C) and two failing grades (D and E).
2017. szept. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Régen D még passing grade volt.


Csak arra akartam kilyukadni, hogy hiába teszed le a vizsgát C osztályzattal ha egyetem B vagy jobbat, esetleg IELTS-t kér.

2017. szept. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tyű, mikor volt az a "régen"?
2017. szept. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!