Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC Angol B2 nyelvvizsgan...

TELC Angol B2 nyelvvizsgan hogyan nez ki egy jo e-mail? Tudnatok mutatni egy mintat?

Figyelt kérdés
Szempontokat nagyjabol ismerem, de mivel meg nemreg vezettek be az e mail irast, tudnatok mutatni egy mintat? hogyan kell kineznie nagyjabol? Neten nem talaltam mintat, csak par szempontot.
2017. szept. 29. 09:56
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
lezarashoz mit irjak, Best Regards? mert ugye nem kell hivatalosnak lenni
2017. szept. 29. 19:16
 12/16 anonim ***** válasza:

Best wishes,


De szerintem azt azért ne hidd el csak úgy, hogy nem kellenek bekezdések... Miért ne kellenének? Bekezdéseket használj, az a biztos!

2017. szept. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Kellenek bekezdések az tuti, egy téma egy bekezdés és ha jól tudom esszénél ez kb 3-4 mondatot jelent, de levélnél lehet több is. Illetve gondolom egy levél lehet lazább is,de mivel ez vizsga meg kell mutatnod a szókincsedet,ezért lehetőleg ne használd sokszor ugyanazt a szót, kösd össze a mondatokat és a bekezdéseket megfelelő kifejezésekkel stb.
2017. szept. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

akkor most kell ref. is? nem ugy volt hogy dear el kezdodik azt cso?:D

sajnos sehol sincs megfslelo utmutato :(

2017. szept. 29. 21:57
 15/16 anonim ***** válasza:

Milyen ref.-re gondolsz?


Valahogy így kell kezdeni:


Dear Sir or Madam,


I am writing to apply for the job you advertised in the Birds Magazine on 17 September 2017.


Szóval rögtön az elején derüljön ki, hogy mivel kapcsolatban írsz, de nem valami olyasmivel, hogy megadsz a megszólítás után egy hivatkozási számot, hanem így, szöveggel.

2017. szept. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ja, ha baráti levélről van szó, akkor végképp nem értem, hogy mire gondolsz a ref-fel...

Baráti levelet/e-mailt (tökmindegy, ugyanaz a lényege, csak az egyiket a neten keresztül küldöd, a másikat meg borítékba téve) ugyanúgy kell kezdeni: megszólítás, bevezetés, és csak aztán a lényeg - szintén bekezdésekre tagolva:

Dear Mark,

I'm writing to tell you that unfortunately I can't take part in the dance competition with you next weekend...

2017. szept. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!