Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulás szempontjából ér...

Nyelvtanulás szempontjából ér valamit ha angolul kezdtem el sorozatot nézni felirat nélkül?

Figyelt kérdés
2017. okt. 5. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Igen, de nézd angol felirattal, az a legjobb módszer.
2017. okt. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon sokat ér. Javaslom, hogy ha hallasz valami új kifejezést, ami tetszik, írd le magadnak, utána meg nézz rá néha, így garantáltan megragad. Tapasztalat. :)
2017. okt. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a nagy részét érted, akkor igen. Ha az egész csak halandzsa számodra, akkor nem.
2017. okt. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Ha érted is, akkor igen, ha csak hallgatod és nézed, de fogalmad sincs, hogy miről van szó, akkor nem. Eleinte még jó az angol felirat, azonban azzal csak az olvasásértésed fog fejlődni, a hallás nem.
2017. okt. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én angolul és angol felirattal néztem egy magyarul már agyonnézett sorozatot. Nagyon sokat segített, elég hamar ráállt a fülem az angolra. Aztán elvehettem a feliratot is...
2017. okt. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha érted a szöveget felirat nélkül, akkor nagyon jó angolod van, nem is értem, miért teszel fel ilyen kérdést. Ha viszont alig értesz valamit, akkor tegyél rá angol feliratot, sokat segít, és nem is kell mindig olvasnod a szöveget, csak ha valamit elhadarnak stb. És ezzel nagyon sokat fejlődik a hallott szövegértésed, hiszen anyanyelvűeket hallasz beszélni, különböző akcentusokkal ráadásul, szóval abszolút összekötöd a kellemest a hasznossal.
2017. okt. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!